| xFlorin a întrebat:

am facut 18 ani pe 11 mai 2017 si prin octombrie am facut dosarul pentru alocatie si nici acum nu mi-a venit alocatia, ce as putea sa fac?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intereseaza-te la Agentia pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi şi întreabă la Agentia
pentru Plati si Inspectie Sociala
din judetul tau.Succes.

| Jonas94 a răspuns:

Cum ți s-a spus du-te acolo, că o să fie o sumă consistentă.
O să-ți dea toate alocațiile restante odată.

| xFlorin explică (pentru Jonas94):

Stiu,trebuie sa mi dea pe vreo 8 luni, astept din decembrie si nici acum nu am primit nimic

| Jonas94 a răspuns (pentru xFlorin):

Păi trebuie să te duci să ridici tu, că de obicei rumegătoarele de la școli, deși le dai extras de cont, să-ți vină pe un card, nu trimit hârtiile, că de obicei trebuie să completezi o cerere la secretariatul școlii.
Vei avea de ridicat din mai până în decembrie, inclusiv vacanțele.