| Anania_Anania_1996 a întrebat:

Buna ziua. As dori sa mă apuc de realizat ceva acasă, adică să realizez tehnica decoupage pe lemn.(tehnica șervețelului)
Am citit m-am documentat, însă as dori sa îmi răspundă doar cine știe exact.
Îmi scrie că am nevoie de grund varnish și culori acrilice,plus lemn, șervețele etc
Pot folosi un singur adeziv, care sa fie 2 in 1?
Și lac și adeziv? Ce îmi recomandați ca începător

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Iti recomand dacă găsești online sa cumperi direct Mod Podge.
E perfect pentru tehnica cu șervețele. Pui sub șervețel și peste mai mult. Pe YouTube majoritatea care fac tutoriale folosesc ModPodge. De lac poți sa folosești un spray de lac de lemn, de la obi de exemplu. uite aici de inspirație https://modpodgerocksblog.com/craft-ideas-for-beginners/

| Anania_Anania_1996 explică (pentru Dandinelle):

Să înțeleg că acest mod papodge este și pe post de grund și pe post de adeziv? 2in 1? Mă interesează pentru lemn

1 răspuns: