| mamaieee a întrebat:

As dori sa stiu si eu cum sa emulez un joc de ps2 pe calculator. Am descarcat emulatorul PCSX2 9.7. Am descarcat jocul dar se mista tare rau in reluare. Stie cineva cum sa-l fac sa mearga mai repede sau ceva un program cu care sa sa miste tot calculatorul mai repede?

3 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Pentru emulare ps2 iti trebuie minim 4gb ram placa video 512 si procesor de min 2000mhz. atentie jocurile de ps2 sunt la rezolutie clasica de 640x480 deci incearca sa te tii in rezolutia asta. imi merge mie sacadat pe 1680x 1050 pe amd x4 doua gts250 si 8 gb ram cu toate detaliile in max

| mamaieee explică:

Si unde gasesc informatiile astea? sa vad cati gb ram am etc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa Vezi Cati Gb Ai Si Alea Le Vezi. Adica Faki Urmatoarele Lucruri Dai click dreapta pe "My Computers">>si dai la >Properties Si vezi acolo jos La "Sistem" bafta un sistem nou si bun e cam 25 milioane ...bafta la cumparat happy