| Crash94 a întrebat:

Ce am și ce nu am voie să iau în bagajul de mână la Blue Air?

Vă mulțumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti totul pe site-ul lor oficial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.blueairweb.com/ro/ro/bagajul/

Ai voie cu maxim 100 ml lichid, sticlele cu lichide le pui in pungi transparente, la fel și cosmeticele.

| Epickk a răspuns:

Buna!
Pentru bagajul de mana trebuie sa :
-Aiba 10 Kg.
-Se incadreze in dimensiunile 55cm x 40cm x 20cm
-Nu includa obiecte periculoase
-Fie mereu pus in spatiile speciale de depozitare
Daca nu se incadreaza, ai si posibilitatea de bagaj de cala unde trebuie sa :
-23 sau 32kg, in functie de ce varianta ai rezervat
-Se incadreze in dimensiunile 100cm x 80cm x 30cm
-Nu includa obiecte periculoase
-Obiectele de valoare sau dispozitivele electronice trebuie transportate in bagajul de mana.
Iti las si un link cu pagina oficiala in cazul in care ai nevoie de alte detalii suplimentare despre altceva.
https://www.blueairweb.com/ro/ro/bagajul/
Zbor usor iti doresc si relaxare placuta!