| RyAngel a întrebat:

cum pot obtine o sponsorizare de la librarii/edituri, am trimis mail, nu mi s-a raspuns. Multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte greu, daca nu imposibil. Nici editurile si nici librariile nu sunt prea profitabile si nu cred ca vor acorda sponsorizari. Adreseaza-te la banci si poate vei avea noroc. Si nu trimite mesaje, mai bine mergi personal.

| johnnny123 a răspuns:

Prima conditie pentru a primi o sponsorizare este sa-i faci sa creada in proiectul tau. A doua este sa aiba o politica ce le permite sa ofere sponsorizari, iar a treia este sa aiba bugete pentru asta.

Climatul economic (si cultural) actual este atat de prost, incat nici lui Shakespeare nu i-ar fi usor sa obtina sponsorizari.

Daca vrei o sponsorizare pentru a-ti publica o carte, nu poti sa te duci la o editura si sa spui "Vreau sa scriu o carte si am nevoie de o sponsorizare" pentru ca nu te va baga nimeni in seama. Trebuie sa ai o carte fantastica si sa ajunga la persoana potrivita. Sau sa fi deja un autor cu "antecedente"

Sponsorizarile sunt intotdeauna privite de catre cei care le ofera ca niste investitii in imaginea lor. Cu alte cuvinte, iti vor oferi o sponsorizare numai daca le poti aduce niste beneficii semnificative de imagine.

| adrianclaudiu a răspuns:

O sponsorizare... pai ar trebui sa te duci personal la editura. Asa a facut un profesor de la mine din scoala