| Iony_5207 a întrebat:

la multi ani! Doresc sa adresez o intrebare celor ce locuiesc in Bucuresti. Cu ce pot ajunge in Mall Vitan, tinand cont ca ma aflu la Piata Unirii? Stiu ca pot sa iau 634 cateva statii de la Piata Sudului si de acolo, tramvaiul, dar am auzit ca e o masina care o pot lua de la Piata Unirii si ajung mult mai repede. Dau funda! Multumesc!

2 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Iei 634 de la piata sudului si cobori la mihai bravu, langa fostul magazin prosper, intersectie cu calea Vitan.
de acolo traversezi si iei 123, sau 181, (statia e spre Real) care te lasa fix in fata Mall-ului.
intrebi unde e statia daca nu o gasesti.
nu stiu de masina de la piata unirii, dar cu piata sudului are legatura in sensul ca sunt masini cu ruta intre ele. (312, 313 sau 381).
poti lua si tramvaiul 1.

| PsychologistT a răspuns:

De la Tineretului, cum iesi de la metrou, mergi inainte, la linia de tramvai, si acolo il iei pe 1.