| whiteapple a întrebat:

mi-am reinstalat windowsul si nu am sunet. Cand intru in Sounds and audio devices/audio/default device imi apar 2 : C-media wave device si realtek HD audio rear output.
Am descarcat de pe net Driver Detective si la Sound, video and game controllers imi apar tot 2. aceleasi, prima este ok, a doua chiar daca am luat driverul de pe net tot nu merge. trebuie sa dezinstalez una? Chiar nu mai stiu ce sa fac.
Ce trebuie sa fac?
In device manager totul pare ok.
! Nu am cd cu driverele de la placi!

3 răspunsuri:
| Incubus a răspuns:

Nu poti dezinstala nici una asa sunt ele vazute de calc cate doua dar "amandoua" merg cu acelasi driver, du-te in start si la categoria run scrii dxdiag in casuta si dai enter o sa iti apara o fereastra diagnostic unde gasesti toate componentele interne (cauta de la ele drivere si incearca sa te limitezi la originale, adica daca ai sunet de la realtech du-te la ei pe site si cauta driverele nu pe cine stie ce site)daca ai calcu din bucati cauta de la fiecare in parte inclusiv cipset(pentru procesoare)sper ca am fost de folossi daca nu reusesti scriemi mie ce componente ai si te ajut:warlockall@yahoo.com

| wert a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci, instaleaza windows 7, si nu o sa mai ai nevoie de nici un cd cu driverewinking

| vanciurea a răspuns:

Fara cd cu driverele de la placi nu cred ca poti face ceva.