Întrebare recomandată | whatevernvm a întrebat:

TPU!(scuzati categoria)
As avea cateva intrebari pentru cei din Pitesti sau cei care cunosc cat de cat acest oras.
Duminica as vrea sa merg la Simfonia Lalelelor si nu am idee unde se tine. Am cautat pe net dar n-am gasit nimic concret; ideea e ca nu ma intereseaza in mod special festivitatile, ci locurile acelea unde s-ar vinde si s-ar prezenta flori cu aceasta ocazie si am inteles ba ca e la primarie, ba ca in Trivale si nu mi-a zis nimeni nimic concret.
O a doua intrebare ar fi cum ajung acolo din strada viilor tinand cont ca e duminica, adica daca exista maxi taxi sau ceva de genu; si nu in ultimul rand cum as putea ajunge in Trivale tinand cont ca e duminica pentru ca as vrea sa vizitez parcul; ar fi mult de mers pe jos si pot ajunge cu un maxi taxi sau ceva? Si o ultima intrebare, mi-ar fi mai accesibil sa ajung acolo din autogara?
Multumesc frumos big grin

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De la Podul Viilor mergi pe jos până în centru, nu sunt mai mult de 500 de metri.
Simfonia lalelelor este chiar în centru, de la Primărie până la Instituția Prefectului (Prefectură sau Casa Albă, așa mai sunt știute de piteșteni, inclusiv de mine).
Ca să ajungi în parc poți lua autobuzul nr. 8, cobori în cartierul Trivale, prima stație din cartier (Complexul I) și de acolo te îndrepți la scările care duc în pădurea Trivale și vezi și parcul.
De la autogară ajungi în centru cu autobuzul nr. 2, 19, etc.
Să nu uiți să-ți cumperi bilet de autobuz.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Vezi ca ti-am lasat un pm, poate apare anul asta.

| whatevernvm explică (pentru UnBroken2016):

Am rasp

| whatevernvm explică (pentru UnBroken2016):

Porumbeii malefici pot livra maxim 25 de felicitari pe ora din partea ta. Lasa-i sa ia o pauza.

Fk them

| UnBroken2016 a răspuns (pentru whatevernvm):

rolling on the floor I-ai tot tampit. Serios acum, tai-o la culcare. Je se chinuie sa ajunga la bucatarie, pana nu ajung la 65 de kg ca acum cativa ani laughing

| whatevernvm explică (pentru UnBroken2016):

Te tarasti or smth?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda

| whatevernvm explică (pentru anonim_4396):

Cum **** ai găsit tocmai asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru whatevernvm):

VEzi mai sus cu ce cont am raspuns laughing. Tin minte intrebarea bai. Nu memoria ta de peste