| crazyboy9616 a întrebat:

Buna ziua TPU!
Vreau sa va intreb ce sa fac ca sa nu mi se incalzeasca repede ventilatorul de la placa video? Pentru ca nu am deocamdata bani ca sa cumpar una noua cand mi se arde sad va rog ajutati-ma cumva ca nu am nici o idee worried daca ma ajuta cineva ii dau funda fara nici o discutie.Am desfacut calculatorul si am pus un pic de ulei la ventilator pentru ca mi-a dat un zgomot ne placut, si cand l-am pornit a inceput sa se invarta prea incet sad si sa se incalzeasca.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa deschid un ventilator si o sa fac poze sa vezi cum se face baga id-ul asta valensteyn12

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine sa pui ulei pentru ca se ingroasa si se invarte si mai greu eventual scoti siguranta aia mica de la rotor scoti rotorul si il cureti bine cu alcool sanitar presupun ca ai asa ceva acasa ai grija la siguranta acea sa il pui la loc dupa ce termini siguranta e din plastic negru rotund e micut deci trebuie sa ai grija sa nu il pierzi.

| crazyboy9616 explică (pentru anonim_4396):

Mi se invarte acum dar foarte incet crying si l-am dat cu alcool sanitar si l-am lasat 2 ore sa se uste

| anonim_4396 a răspuns (pentru crazyboy9616):

Ai facut cum am zis eu?

| crazyboy9616 explică (pentru anonim_4396):

Nu am gasit siguranta dar am ventilator micut big grin

| crazyboy9616 explică (pentru anonim_4396):

Ti-am dat add!

| anonim_4396 a răspuns (pentru crazyboy9616):

O sa deschid un ventilator si o sa fac poze sa vezi cum se face baga id-ul asta valensteyn12