| NoSenseToLive a întrebat:

Bună ziua tuturor.
Nu de mult mi-am făcut un ID nou şi am întâmpinat o problemă legată de Display Image sau mai bine spus "avatar".
M-am auto-adăugat în propria mea listă pentru a-mi testa "avatarele".
Iată problema :

Atunci când aleg un avatar al celor de la Yahoo! adică când aleg un avatar de început ( Cele primite odată cu instalarea messengerului ) se întâmplă următoarele lucruri :
(1.) "Avatarul" de sus de lângă ID râmâne neschimbat, adică nu se încarcă imaginea ( Ştiţi şi voi faţa aceea zâmbitoare atunci când nu ai "avatar" )
(2.) La propriul meu ID din listă ( Am precizat mai sus că m-am auto-adăugat, la fel nu se întâmplă nimic însă dacă schimb de mai multe ori imaginea, îmi apare la "avatar" o imagine selectată cu câteva minute în urmă )
(3.) De asemenea prietenii mi-au spus că nici ei nu îmi văd "avatarul" ( Adică şi ei văd faţa aceea zâmbitoare )

Cum am spus mai sus, ID-ul este nou...asta înseamnă că trebuie să aştept un anumit termen de zile până îmi voi putea schimba "avatarul"?
P. S. : Deja am aşteptat 2 zile şi problema persistă, Adobe Flash Player este "up-to-date" iar versiunea de messenger de asemenea. Am încercat deja ştergerea folderului Cache însă fără rezultat.
Şi să vă mai spun ceva, am o prietenă care şi ea şi-a făcut un ID nou de curând şi ei îi merge să îşi schimbe imaginea. ( Însă ea are ID-ul nou de 6 zile în timp ce eu îl am de 3, contează asta? )

Vă mulţumesc pentru ajutor.

3 răspunsuri:
| Ţepeşu a răspuns:

Ştiu, şi eu am problema asta. Încearcă să dai un sign out şi apoi sign in, asta dacă nu se vede la câteva ore după ce ai pus poza. Dacă n, habar n-am.

| firealadin a răspuns:

Este posibil ca calculatorul tau sa foloseasca prea multe resurse si atunci avatarul ramane blocat pe imaginea precedenta...

| NoSenseToLive explică:

#firealadin
Vezi că ai făcut o "cacafonie"
Păi pe celălalt ID merge să schimb poza oricând, am şi testat...am schimbat poza atât pe cel nou cât şi pe cel vechi şi pe cel vechi a mers iar pe cel nou...
#Ţepeşu
Crede-mă că am pierdut numărătoarea de Sign In şi Sign Out pe la 50...

Am uitat să precizez că atunci când selectez o imagine ( Să zicem ultima, se conturează conturul acesteia cu albastru, indicându-mi astfel că imaginea a fost selectată însă după ce dau Ok, nu se întâmplă nimic, faţa zâmbitoare persistă iar când intru iar la Display Image nu este selectată ultima imagine ( Cea pe care am dorit-o ) ci este selectat prima... şi nici măcar prima nu merge