| Aleexaandra a întrebat:

Bunaaa TPU! happy cine poate sa imi recomande o carte horror faina? kiss.

Răspuns Câştigător
| Anarchy_9738 a răspuns:

Cosmar de inchiriat de Serge Brussolo
Shining de Stephen king
Cutia cu fantome de Joe Hill
Lacate carnivore de Serge Brussolo
Febra tot de Serge Brussolo laughing
Preferata mea este Shining, insa personal cred ca Brussolo il intrece ca si geniu pe King.

6 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Serge Brussolo-Krucifix,Haita,Carnavalul de fier,Moartea cu melon,Doctorul schelet,Mâncătorii de ziduri,Stephen King-Oraşul BântuIT(preferata mea),Misery,Apocalipsul,Carrie,Cimitirul animalelor,Christine,Dolores Clairborne,Jocul lui Gerald,O mână de oase,Capcană pentru vise,Lucruri preţioase,Zona moartă,Culoarul morţii,Clive Barker-Cărţile însângerate,Cabal, Everville,Dean Koontz-Sălaşul răului,Beţia sângelui,Miezul nopţii, Chelsea Quinn Yarbro-Hotel Transilvania,Palatul,Nopţile bestiei, Anne Rice- Interviu cu un vampir,Vampirul Lestat,Vampirul Armand,Vampirul Vittorio,Regina damnaţilor,Diavolul Memnoch, Povestea hoţului de trupuri,Bram Stoker-Dracula, Sălaşul viermelui alb, Rubinul cu 7 stele,Doamna în giulgiu,HP Lovecraft-Dagon,Chemarea lui Cthulhu,Monstrul din prag,John Saul-Umbra,Creatura,Chinuieşte-i pe copii, Prezenţa, Întuneric

| Minnie a răspuns:

Stephen King Christine

| Melody a răspuns:

Stephen King is the KING...multe dintre ecranizarile dupa romanele sale au fost de calitate.

| Babydoll_4700 a răspuns:

Hey! Orice carte de-a lui John Saul

| Aly64 a răspuns:

Stephen King - Salem's Lot
Nu o sa regreti :*

| pisicutzaa a răspuns:

Toate cartile scrise de john saul