| putzulica a întrebat:

Cam cat ar costa o chitara?

Răspuns Câştigător
| adeana a răspuns:

Pe net, second-hand o chitara clasica o poti gasi pe la 100-120 lei, dar s-ar putea sa mai aiba nevoie de corzi sau cleme.
Una noua de la 350 lei in sus, in functie de brand (si calitati).
O chitara electrica de la 400 lei la cateva sute de euro.

19 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Electrica, 560 am dat pe'a mea, acum 4 ani.

| LoryM22 a răspuns:

Depinde ce chitara vrei electrica, bas, clasica poate te ajuta acest site
http://www.partysound.ro/instrumente-muzicale-c-88.html

| M.madallina a răspuns:

Depinde de chitara:100-140 lei... 300-350 lei

| 31957319 a răspuns:

Aici in irlanda 40 de euro cu corzi de plastic
Si 50 de euro cu corzi de ceva metal, nu ma pricep.
Dar la noi in tara, hotii le vand cu 350 de lei.

| alecsandor a răspuns:

Preturile incep pe la 200 ron pentru cele acustice. Nu ai nevoie de una super-performanta daca esti incepator. Mult succes!

| alecsandor a răspuns:

Iata aici cateva sugestii de modele acustice si electrice, ideale pentru incepatori: http://www.lectii-de-chitara.ro/2010/01/cat-costa-o-chitara/

| Carouri a răspuns:

Recomand o chitara squier bullet electrica care costa 470 lei.
Este perfecta pentru incepatori, pret bun si suna foarte foarte bine.

http://guitarshop.ro/produs.php?pid=489

Magazinul guitarshop il gasesti in bucuresti si brasov.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O chitara acustica sau normala poate costa de la 350-400 ron.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O chitara clasica adica simpla costa 100 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat costa o chitara clasica (preturi aproximate)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai o chitara ar costa cam 100-140 de lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost rocker in tro trupa eram vocalistul trupei si un prieten de al meu era chitaristul l-am intrebat de unde sia luat-o si mi-a zis ca de la un magazin de chitare nu mai tin bine minte in ce loc dar era tare chitara lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cam 10 milioane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu imi doresc una, dar costa mult pentru saraci.

Alte răspunsuri
| Ramona_9754 a răspuns:

Ca 55 de lei
sau 60 alea mici si alea mari 85 sau 95

| deniszz a răspuns:

Nu stiu depinde de chitara pe care o doresti sa o cumperi tongue

| deniszz a răspuns:

Nu stiu depinde de chitara pe care doresti sa o cumperi