| timiHash a întrebat:

Cand deschid PC imi apar pete, liniute verzi pe ecran si se restarteaza.
Cand il deschid in safe mode merge normal...
S-o fi ars placa video? Trebuie inlocuita? Exista alta solutie?

6 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Daca in safe mode se deschide problema e de la rezolutie, s-a schimbat la o rezolutie pe care monitorul n-o suporta.Schimba-i rezolutia.

| timiHash explică:

Am reinstalat driverul, am scos ramul (arata ca un fel de discheta)l-am bagat iar dar tot la fel face sad merge doar safe modul sado sa incerc sa reinstalez windowsul

| 34588773 a răspuns:

Da cu siguranta este de la placa dar nu este arsa. Daca placa ta de baza are mai multe slot-uri de placa video incearca sa o introduci in alt slot, si fa asta si cu ramii, apoi instaleaza un alt windows dupa care vei instala si driveri pentru placa ta video... sper sa-ti mearga.

| nutepriveste21 a răspuns:

Un nou windows ar fi binevenit. Mai intai incearca sa reinstalezi driverul placii video intrand in safe mode sau dand restaurare sistem. Incearca sa scoti placa video si ram-ul si introdule inapoi.Am o placa video care se comporta exact asa, si o rezolv cu procedurile de mai sus. Nu e obligatoriu sa mearga si la tine. Succes!

| ionut_8875 a răspuns:

Cu siguranta e placa video.Nu pot spune exact daca e stricata de tot du-te la un service sa vezi daca se mai poate face ceva, poate e stricat doar cooler-ul de la ea.

| eugen7739 a răspuns:

Baga cabulul de la monitor in placa de baza(nu in placa video), astfel treci pe memoria interna care e destul de mica, dar pana iti iei alta e buna si metoda mea. Nu uita sa scoti placa video!