| anonim_4396 a întrebat:

Cand faceti plaja la mare. ce faceti ca sa nu va plictisiti? in afara sa merg in apa. eu merg dimineata si dimineata apa e mai rece si nu intru ci fac plaja. ce sa fac in timp ce fac plaja?

Răspuns Câştigător
| loveee a răspuns:

Pai poti afce o groaza de chestii
poti sa asculti muzica
sa vorbesti cu cineva[ in caz ca nu esti singur/a]
sa admiri "peisajul"[mare fete/baieti.smug.]
sa citesti o carte/revista/ziar
sa zoci carti
sa faci poze
sa te joci cu mingea
sa te mai plimbi pe la mal din cand in cand
sa faci un rebus
sa intrii in vorba cu fete/baieti si poate iti afci prieteni :p
. merge si o balaceala scurta. cand se face putin mai cald. doar n`oi sta toata ziua numai pe plaja fara sa intrii in apa nu?
have fun!

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Incerci sa asculti muzica, citesti ceva reviste sau ziare, dezlegi rebus, observi pe cei din jurul tau si asculti ce spun(o sa te distrezi si o sa afli lucruri interesante), te plimbi pana la capatul plajei si inapoi, de preferabil prin apa de la mal(tonifiaza muschii picioarelor si face bine la circulatie), participa la jocurile de pe plaja, fa constructii din nisip( chiar daca esti putin mai mare, ce conteaza!).

| IrinaAndreea a răspuns:

-sa citesti o carte lejera;
-sa rasfoiesti o revista;
-sa vorbesti la telefon;
-sa asculti muzica;
-sa joci carti sau alte jocuri;
-sa te uiti la nori si sa vezi formele din ei;
-sa faci masaj persoanelor cu care esti laughing;
-sa joci volei pe plaja;
-sa urmaresti tipi hot tongue;

Bafta si distractie placuta!

| foxi a răspuns:

Filezi. tipi sau tipe, dupa caz!

| Ioana1984 a răspuns:

Buna eu chiar ca m-am plictisit 25 de zile, dar sa stii ca majoritatea timpului am jucat carti cu sotul sau de nu am facut sudoku, ca sa nu mai zic ca stateam cate 3 ore in apa.Mai asculta de la cei ce iti vor raspunde si vezi tu ce alegi. Distractie placuta.

| cinevainpanamea a răspuns:

Asculti muzica la mp3 sau dormi laughing