| Andreea_8406 a întrebat:

Cand incerc sa intru pe mess apare asta:

We can't sign you in to Yahoo Messenger.

There might be a problem with you internet connection. Make sure your computer is connected to the internet. Click Troubleshoot to begin a series of tests to try to diagnose the connection problem.

Nu inteleg de ce. Calculatorul este conectat la internet. straight face
Multumesc pentru ajutor!

8 răspunsuri:
| G a răspuns:

Imi apare si mie uneori.
da-i pe chestia aia cu "troubleshoot", asteapta s-o termine (nu dureaza mult, maxim un minut), si la sfarsit cand iti da rezultatele ai pe acolo "report this problem to yahoo" sau ceva de genu. dai click acolo, scrii niste litere la intamplare ca sa faci 20 de caractere cat iti cere acolo, trimiti, inchizi chestia cu troubleshootul si ii dai pe "sign in" din nou. ar trebui sa mearga.

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

In caz ca ai modem USB se conecteaza mai greu. In caz ca nu ai asa ceva inchide messul de la "Exit" de la icoana de langa ceas(jos dreapta) si deschide-l din nou. Atunci o sa-ti mearga.
Baftawinking

| cosmon a răspuns:

Ori ai un Firewall care il blocheaza, ori ai umblat la conection settings acolo in Messanger si ai modificat setarile de baza, mai bine reinstaleaza-l si poate merge!

| KiddoC a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. A trebuit sa ii sun paia de la Romtelecom. Tu de la cine ai modemul?

| nebunyk a răspuns:

Deea crede-ma ca si la mine face la fel de obicei eu deconectez netul si il reconectez si de obicei merge ai incercat asta?

| Andreea_8406 explică:

~~Cr!$$_lov3_TH_4ev3r~~ tot de la Romtelecom am si eu modemul.

Răspuns utilizator avertizat
| ralooangel a răspuns:

Stii poate s-a deconectat de pe stalp mi s-a intamplat apoi au venit oamenii aia ce repara si a mers dar stai sa iti traduc" ar putea fi o problema cu conectarea internetului. asigura-te ca calculatorul este conectat la 'net. apasa pe troubleshoot si vor incepe o derie de teste pentru depistarea problemei de conectaretongue