| Andre a întrebat:

Cand luam vacanta de Paste? Dar cand incepem scoala?

Răspuns Câştigător
| callmebeautiful a răspuns:

Pe 16 (aprilie desigur) si ne intoarcem la scoala a 3a zi de paste adica pe 26

5 răspunsuri:
| dany3la a răspuns:

Vacanta o luam in 15 aprilie si incepem scoala in 26 aprilie. FUNDA

| andragrigoras2000 a răspuns:

Ministerul Educaţiei a aprobat ordinul privind structura anului şcolar 2010-2011. Astfel, anul şcolar viitor are 36 de săptămîni de cursuri, însumînd 177 de zile lucrătoare. Anul şcolar va începe pe data de 1 septembrie 2010 şi se încheie pe 31 august 2011 şi se structurează pe două semestre, ca şi pînă acum. Cursurile semestrului I încep în 13 septembrie 2010 şi se finalizează marţi, 21 decembrie 2010. În perioada 1 - 7 noiembrie 2010, clasele din învăţămîntul primar şi grupele din învăţămîntul preşcolar sînt în vacanţă. Vacanţa de iarnă începe miercuri, 22 decembrie 2010, şi se finalizează marţi, 4 ianuarie 2011, urmînd ca elevii să se întoarcă la şcoală pe 5 ianuarie 2011. Semestrul I se va încheia pe 28 ianuarie 2011. Din această dată pînă în 6 februarie 2011, elevii vor fi în vacanţa intersemestrială. Semestrul al II-lea începe pe 7 februarie 2011 şi se încheie vineri, 15 aprilie 2011, iar între 16 aprilie 2011 şi 25 aprilie 2011, elevii vor avea vacanţa de Paşte. Cursurile reîncep pe 26 aprilie 2011 şi se finalizează pe 17 iunie 2011 cînd începe vacanţa de vară. Elevii vor susţine tezele semestrului I pînă la data de 17 decembrie 2010, iar pe semestrul II pînă la data de 20 mai 2011. Calendarul examenelor/evaluărilor naţionale, al examenelor de absolvire, respectiv de certificare a competenţelor profesionale, precum şi calendarul admiterii în clasa a IX-a se aprobă prin ordine distincte ale ministrului Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului.

| ღLoveღMusicღ a răspuns:

Pe 18 pana pe 15 incepem martia orele

| karin a răspuns:

Pe 15 aprlie luam vacanta si pe 26 mergem la scoala. castigator?

| karin a răspuns:

Pe 15 aprlie luam vacanta si pe 26 mergem la scoala. castigator?