| Eigei a întrebat:

Cand pornesc caluclatoru, imi apar doua mesaje, "launch startup repair (recommended)" si inca una starting windows normally" daca ii dau click pe strat windows normally imi apare o eroare, scrisa mare cu albastru, si nu imi da voie sa deschid calculatorul, si daca ii dau pe Launch startut repair, imi mai apare un mesaj "windows landing files..." si nu se intampla nimic imi apare o imagine albastra su sageata de la mouse si asa ramane, laptopul e luat recent, am vrut sa-i instalez win xp doar asa sa vad daca hard-disckul nu e terminat de tot, am bagat CD in el imi aparea ca se incarca windowsul, si la un moment dat imi apare, tot o eroare albastra si imizicea ceva de genu "hard disc corupted", este posibil sa mi se fi bulit de tot hard-discul, laptopul e in garantie, da mi-e sila sa-l duc la ei sa-l repare, eu nu ii pot face nimic? Nici faza cu f8 nu merge.

4 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Io iti recomand sa reinstalezi windows-ul, dureaza vreo 30 de minute si face bine.

| horia2012 a răspuns:

- Nu, din pacate acasa nu poti. Cei de la service au programe cu care verifica eventualele sectoare proaste ale HDD.
- Si daca e in garantie nu te costa nimic, numai drumul pana acolo. Nici nu-ti bate capul. Bafta.

| MihneaIsBack a răspuns:

Selectează „Startup repair" și așteaptă să să-și facă treaba.

| Eigei explică:

Ce tot postezi cacaturile astea? nu ai unde sa le postezi decat la intrebarea mea?