| BiancaA a întrebat:

Cand se trimit mesajele de Sfantul Nicolae, in seara asta? ce mesaje veti trimite voi? Cel mai reusit primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| jvEcu a răspuns:

Draga Mos Nicolae,
Te rog insistent si cu sete sa imi pui o fata care prezinta ProMotor noaptea, in ghetutele mele curatate si date cu crema, apropo si vezi ca am portofelul pe masa, e gol nu te ingrijora, poti sa il faci tu putin mai 'gros'? Daca iti e sete\foame, cauta in casa in liniste, ca daca te gaseste soacramea sare pe tine ca un caine. Daca ma trezesc si nu gasesc nimic, te caut, te omor si te f** in c*r. Te pup Mosule!

10 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Se trimit in asta seara mai ales cele in care urezi sa-i aduca mosul ceva.
Mesajul meu: "Innoieste-ti sufletul tau bun, asa cum il stiu eu, si traieste cateva momente de fericire si multumire… si uita-te in ghetute… ai sa gasesti un gand bun de la mine… Te sarut!"

| alex2009 a răspuns:

Eu o sa trimit mesajul asta: Fie ca Mosul Nicolae sa iti aduca clipele cele mai frumoase si fericite din Postul Craciunului, sa primesti cele mai frumoase cadouri si sa te bucuri alaturi de cei dragi de aceste zile minunate, care anunta inceperea Sarbatorilor de Iarna.

| Cristinaaa a răspuns:

Printre fulgi de nea imaginari m-am strecurat aseara la tine in casuta, sa-ti las un dar simbolic acolo in ghetuta, dar te-am vazut dormind si atunci ti-am lasat un pupic dulce pe obraz. Mos Nicolae

| denyiuly a răspuns:

In aceasta seara vine mos nicolae.

| MrBlueEnergy a răspuns:

Sa traiti, sa infloriti, si papucii sa fie lustruiti. Sper ca ati gasit azi in papuci tot ceea ce va doreati voi.

PS: Sa fiti la fel de cuminti ca sa vina si Mos Craciun anul asta.

Pentru *sotul* meu iubit
Si Nicolae numit
Azi in zi de sarbatoare
Eu ii fac calda urare.

La Multi Ani sa ne traiesti
Pe noi la fel sa ne iubesti
Sa fii vesnic bun si bland
Cat vei trai pe pamant.

("sotul" poate fi inlocuit cu alt cuvant)

si altele le gasesti pe http://felicitari.ele.ro/Mos_Niculae_a_venit__--cm104_m3410.html

| kmarianak a răspuns:

Da-mi o poza cu tine ca sa pot sa-i arat lui Mos Nicoale ce sa-mi aduca!

Lustruieste-ti ghetele si dupa, mergi la culcare! Nu conteaza ca esti singura... Mos Nicolae va veni si iti va pune in ghetute doar zambete si voie buna... sa le imparti apoi in stanga si in dreaptahappy Si eu o sa vreau un zimbet! Sa-mi pastrezi unul!

| kmarianak a răspuns:

E ceva misterios cu Mos Nicolae. Nimeni nu il vede insa fiecare primeste in ghetute ceea ce si-a dorit. Iti doresc ca misteriosul personaj sa te viziteze de cat mai multe ori.
Anul acesta Mos Nicolae iti va lasa la geam un pupic de la mine… Sufla pe geam sa se abureasca, iar daca nu vei reusi sa-l vezi, fie, vino la mine sa ti-l mai dau odata.
Anunt important! Anul asta, in plina criza financiara, Mos Nicolae ii scuza pe cei care nu mai au ghetute si va lasa cadourile in papuceii de casa!
http://www.universdecopil.ro/......colae.html

| alinutza92r a răspuns:

Sa traiti, sa infloriti, si papucii sa fie lustruiti. Sper ca ati gasit azi in papuci tot ceea ce va doreati voi.

Inoieste-ti sufletul tau bun. asa cum eu il stiu si traieste cateva momente de fericire si multumire, si uita -te in ghetute, ai sa gasesti un gand bun de la mine, te pupic

Sper ca sarbatoarea Sfintului Nicolae sa fie semnalul unui nou inceput, sa ai parte de un drum presarat cu bucurii, impliniri, sanatate, fericire si mai ales... multa dragoste!

Cu ocazia sfantului Nicolae iti doresc multa sanatate, fericire si nu in ultimul rand multa bucurie in viata! Sa fii iubit si sa ai parte numai de lucruri frumoase!

Ceea ce imi doresc mie iti doresc si tie si voua tuturor!
Este momentul in care ceea ce ne dorim devine realitate prin intermediul visului sau prin intermediul celui drag!
Ceea ce stiu este ca dorinta ti s-a indeplinit! Esti sanatos, fericit, inconjurat de cei dragi? Atunci Mos Niculae a venit!

poti da sms cand vrei, ori azi ori mainebig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In seara aceasta.Eu de obicei il pun mesajul in ghetutze si dimineata am primit ce am cerut.Mesajul meu ar fi cam asa: Draga Mos Nicolae te rog frumos sa-mi cumperi doua mandarine, o punga cu bombone.Cam atata sa nu fie lefter mosul