aqualuna
| aqualuna a întrebat:

Care ar fi cartile pe care le-ati lua cu voi pe o insula pustie?

Răspuns Câştigător
| death a răspuns:

Toate cărţile pe care nu am apucat să le citesc. Mi-ar trebui un continent pustiu numai ca să le depozitez. Primele pe care le-aş citi ar fi cele despre supravieţuire şi cărţile de bucate laughing

19 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna explică:

Bine, eu ma gandeam mai mult la cartile de temelie ale literaturii universale bla-bla-bla... dar e bine si asa, problema e ca acum am o singura fundita si doua raspunsuri serios-haioase care imi plac la fel de mult...

| inna a răspuns:

Povestea unui nebun.Sunt aiurita si se ia.Regina gafelor.

| Orannginna a răspuns:

Probabil cartile de joc laughing

| Sabwy a răspuns:

Cred ca-s lua toata biblioteca

| marsy a răspuns:

New moon

| Guitarlove a răspuns:

Lorelei - Ionel Teodoreanu [ deoarece este un roman de dragoste si ador romanele de dragoste ]
Singur pe lume - Malot [ prea frumoasa povestea personajului principal love struck ]
Twilight.
New moon.
La Medeleni - Ionel Teodoreanu [ toate cele 3 volume ]

| kr.mdy a răspuns:

Shogun.

| Fazanu a răspuns:

Eu as lua un teanc de carti de bancurilaughing

| premamotion a răspuns:

De ce as cara cartile dupa mine? Ar fi mai bine sa explorezi insula decat sa te pui pe citit acolo.

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Pai ceva politist si un click( pentru cand ma plictisesc...)

| lora_9285 a răspuns:

Carti cat mai greu de inteles din punct de vedere al scrierii. Asa am la ce medita si ar trece timpul mai usor.

| mady_1396 a răspuns:

Portretul lui Dorian gray
Inviatie la vals, Scrisoare de dragoste
Si as vrea sa citesc into the wildhappy

| deel a răspuns:

O poveste cu vampiri
PS nu e terminata o scrie o fata de vreo 17 ani si o baga pe wattpad si de abioa astept sa termine partea a treia

harry potter

amurg

cronicile din narnia

cismigiu et comp

legendele olimpului si toate celelalte carti pentru care m-am culcat la 1 noaptea doar ca sa termin un capitool si care m-au facut sa plang si sa simt ca ma aflu si eu acolo printtre personaje, toate acele carti care ma rapeau din rutina zilnica aruncanduma intr-un univers doar al meu...

nu le mai tin minte pe toate dar stiu ca leas reciti din nou si din nou doar ca sa retraiesc momentele in care ma aflam intre personaje de basm

si crede-ma sunt foarte multe ca nu mai gasesc ce sa citesc in biblioteca scolii...

| Lalala a răspuns:

Mai bine mor de plictiseala dakt sa citesclaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna pentru ca, din oarece experienta iti spun, atunci cind e vorba de supravietuire nu ai timp de asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cum poti supravietui pe o insula pustie"
Daca nu este cartea, o scriu eu repedelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartile de joc. Sa-mi dau pasente: Ma gaseste cineva? Nu ma gaseste?

| Vickzye a răspuns:

Robinson Crusoe, Elevu' Dima dintr-a 7 a(toate partile)Si...Laleaua Neagrabig grin

| dienusha a răspuns:

Thomas Hardy - Primarul din Casterbridge (pentru când am chef să bocesc până-mi ies ochii din cap)

Mircea Eliade - Nuntă în cer (dacă nu-mi pot lua iubitul cu mine, atunci îmi iau iubirea, şi cartea asta o descrie la perfecţie)

Selma Lagerloff - Minunatele aventuri ale lui Nils Holgersson prin Suedia (pentru când am chef să redevin copil)

Biblia (pe-asta nu cred că o termin până apare prima barcă de salvare... indiferent când o veni ea).

Şi vreo carte de dresaj, ca să-mi împrietenesc toate animalele de pe insulă în caz că s-ar dovedi a nu fi tocmai pustie. happy

Hm! Ai zis carte. MacBook se pune? big grin