| alexx102428 a întrebat:

Care ceas de mana e mai fain dintre cel cu cifre romane si cel cu cifre arabe? Si de ce?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Aici e o chestiune strict de gusturi, eu il prefer cu cifre romane, mi se pare ca e mai elegant cumva, dar nici cel cu arabe nu-mi displace

| siriusblack98 a răspuns:

Cel fara cifre.De ce? Pai de ce nu?!

| Kimball a răspuns:

Nu conteaza numerele, conteaza sa fie din aur sau cât mai scumphappy

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Nu conteaza chiar ce cifre sunt pe ceas, conteaza sa fie un model frumos, elegant si care sa se asorteze cu cat mai multe haine. O singura chestie e aiurea la unele ceasuri, au cifre romane si la cifra 4 au 4 linii dremte, nu e IV cum e normal. Chestia asta nu imi place.

| Kimball a răspuns (pentru goblinuldansatordincalcaie):

Înseamna că este contrafăcut in Indiahappy

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns (pentru Kimball):

De fapt e facut in facutut in China, totul ce se gaseste de cumparat e facut in China sau in Polonia...

Răspuns utilizator avertizat