| mickeye a întrebat:

Care credeți că este cel mai frumos oraș din România? Unde v-ar plăcea cel mai mult să locuiți?
Care oraș e cel mai curat?
Mie Brașovul mi se pare cel mai frumos,fiindcă e așezat într-o zonă pitorească.Îmi place și centrul,drumurile sunt foarte bune.
Sunt curios ce spuneți și voi,într-o perioadă în care milioane de țărani parveniți de la noi își petrec vacanțele în Bulgaria.
Ca fapt divers,am trecut și eu prin multe orașe bulgărești(Sofia,Vratsa,Varna,Sliven,Razgrad,Gabrovo etc) și pot spune că toate orașele bulgărești sunt de rahat.
Nu știu ce le place românașilor în Bulgaria.
În România, orașele mele preferate sunt:
1. Brașov
2.Sibiu
3.Timișoara
4.Cluj Napoca
5. Oradea

Răspuns Câştigător
| ILoveMyBed a răspuns:

Orasul meu preferat este Piatra Neamt, este un oras curat si a fost numit si oras European, este frumos pentru ca este asezat intr-o zona cu deal, si oriunde te-ai uita vezi dealuri, si are si foarte multe vegetatie(copaci, iarba, etc.)

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca stai in orasul meu BV putem sa iesim la o gura de aer seara. Al meu ramane brasovu cel mai mistocar oras din lumea asta.

| steffyboy a răspuns:

Mioveni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stau in Sibiu acum, si intr-adevar, tot in zona asta "trag" si eu: Sibiu, Brasov, poate Sighisoara. Insa, probabil ca fiecare oras are frumusetea sa, are ceva unic.

| Mariiaamariiaa a răspuns:

Constanta si Timisoara

| mary2mary a răspuns:

Orasul meu preferat este Suceava. Acolo este mult aer curat si multe privelisti frumoase. Imi place urcatul pe munte. Foarte mult imi place si Brasovul, un oras de legenda si, in acelasi timp, curat. happy