| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este cel mai frumos oras din Romania? De ce?

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pitești. Are fântână cântătoare și multe lalele.
Pa, pa.

| Vizitiul a răspuns:

Toate sunt frumoase in felul lor, fiecare poseda ceva specific si distinct.

| SweetCandy a răspuns:

Sibiu big grin pentru ca pur si simplu este frumos, lumea este minunata, ai ce sa vizitezi big grin

| Petronela a răspuns:

Bucuresti deoarece e capitala romaniei

| Mar a răspuns:

Sunt multe orase frumoase:Bucuresti (e maree si magnific, pacat de mizerie); Iasi(a fost capitala romaniei si e si el un oras mare); Piatra Neamt(daca vrei sa te relaxezi ai aer curat, restaurante extraordinare, munti, telescaun etc)Sibiu(daca a fost capitala culturii europene)Brasov(la fel ca si Piatra Neamt). Suceava(cetatea de scaun muzeele planetariu

| elyssa20 a răspuns:

Cluj-napoca, am fost in vizita si am ramas placut impresionata de ce frumusete e acolo pe langa Bucurestiul asta imbacsit. pupici.

| ATHOS a răspuns:

Intotdeauna, Alynutza, cel mai frumos oras din tara este orasul in care traiesti. De ce? Unul dintre motive ar fi amintirile tale!

| Boniboon a răspuns:

Piatra Neamt! De jur-imprejur e inconjurat de munti, e un oras foarte curat si frumos.

| KidDu` a răspuns:

Mures love struck
Adica aer curat. love struck
Obiective turistice cate vrei love struck
Cetatea Sighisoara.
Oameni de treaba.
Oras mare.
Scolii super faine love struck
Stranduri [ apollo cel mai tare ]
Hoteluri, restaurante cate vrei.
Munte. love struck Cabane. Pensiuni.
Raul mures. Lacuri.
magazine. mall`uri love struck
De toate love struck
Targu` Mures is the best :*!

| alexutsuuu a răspuns:

Iasi, deoarece are multe atractii culturale, e un oras curatzel, are paduri, stranduri...In concluzie te poti distra.

| KinderPinguii a răspuns:

Bucuresti-ul este cel mai frumos, pentru ca este capitala romaniei! tu nu crezi?

| 4shl3y Tisd4l3 a răspuns:

Brasov.Pentru ca acolo sunt o groaza de locuri pe care poti sa le vizitezi mai ales in Bran.

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Bucuresti indubitabil. In primul rand are parcuri (adica mari frate) opera, teatru, universitati serioase, bulevarde, multe in plus fata de restul oraselor. E curat chiar daca nu va vine sa credeti, dar asa este, nu este chiar asa aglomerat cum se spune la TV... Nu degeaba i se spune micul Paris. Oricum pentru mine cel mai important este ca are viata si noaptea, si de aceea e cel mai frumos, nici un alt oras din tara nu are, dupa ora 23 sunt pustii. Multe de enumerat, nici cuvinte pe tastatura nu am ca sa pot spune.

| gabriela007 a răspuns:

Tot Iasi, ador orasul acestalove struck, nu doar pentru ca locuiesc in el, dar are de toate ( aprox.laughing). Si nu este poluat happy

| girlbrushedpink3 a răspuns:

Pai depinde de fiecare om happy, fiecare is frumoase si unice in felul lor. cred ca fiecare si-ar pune orasul natal primul, nu stiu ce sa zic. mie special imi place Bucurestiul, desi locuiesc in Aradbatting eyelashes da toate is frumoase si unice cum am spus la inceputhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Galaaaaaati.fiindca chiar este cel mai frumos.inconjurat de ape, prut, siret, brates, malina, catusa.dunarea.amestec de vechi si nou, in functie de cartere.monomente istorice, faleza estraordinara, parcuri misto, flori peste tot.de aia.

| floricica_7239 a răspuns:

Nu exista asa ceva, fiecare cu farmecul lui.