| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care e cea mai frumoasă Grădina Zoologică din Romania parerea voastră?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Padurile neatinse sunt cele mai frumoase, ai ocazia sa vezi animalele ingrijite si relaxate, in mediul lor.
https://youtu.be/3e-b3cojNmc

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Gradina zoologica din Sibiu. happy

| Apokales a răspuns:

Nu inteleg rostul gradinii zoologice, locul animalelor este in natura ca sa fie mancate de alte animale mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea există grădină zoologică frumoasă. Nu înțeleg ce inimă au cei care închid animalele sălbatice în cuști. Oricât de mult s-ar strădui oamenii pentru a le face un mediu potrivit, acele ființe tot chinuite sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu susțin "Grădinile Zoologice".
E unul din cele mai urate lucruri din câte s-ar mai putea inventa. Sa condamni un animal sa stea într-un loc mic, doar pentru a satisface plăcerea nebună a unor imbecili care după ce părăsesc grădina "se simt fericiți".
Or asta eu o consider un chin provocat acestor animale.
Celebrul caz de la Peleș, Max. E dovada clară că oamenii încă sunt capabili, și încă în ce fel, sa tortureze!
Or eu de aici nu prea mai am ce sa scriu, e mult prea dureros.
Ei nu au fost făcuți sa fie ținuți captivi, la fel cu nici noi nu putem trai captivi, deși se laudă că "sunt tratați foarte bine".
Tratați foarte bine ar fi când li s-ar reda libertatea. Și-ar putea face rost de hrană și singuri. Or, omul a ajuns sa fure până și hrana animalelor. Mure, fragi, zmeură, sunt furate pentru ca na, "se vând bine".
E odios ceea ce se întâmplă la ora actuală. Nu ma refer doar la animale.

„Oare cum ar fi fost dacă ar fi fost cum ar fi trebuit sa fie?"

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

*cum nici noi
*deși se laudă "gazdele" lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai frumoasă n-o știu, dar cea mai urâtă (și mai populată) se găsește în Casa Poporului.

| Yohei a răspuns:

Grădinile zoologice sunt efectiv o prostie, cum sun ăștia : animalele sunt bine îngrijite, au mâncate au de toate, dar ele ar trebui să fie libere, și animalele sunt un suflet, mie mila de bietele animale, le văd așa închise, și le simt deprimate, și logic ca ma deprim și eu când le văd așa! Deci, după părerea mea nu exista nici o,, cea mai frumoasă grădină zoologica,, sad