| Giuvaer a întrebat:

Care e enigma otiliei?

Răspuns Câştigător
| Keyko a răspuns:

Otilia e enigma. deoarece nu numai pentru Pascalopol (cum spune oo_4099) ci si pentru toate personajele. Felix o vede ire-un fel, Pascalopol in altul, Aglae in altul. Pana la sfarsit Otilia ramane o enigma pentru fiecare personaj si ma refer i principal la Pascalopol si Felix, deoarece Aglae o vede in acelasi fel de la inceput pana la sfarsit.

1 răspuns:
| oo4099 a răspuns:

Dupa cum spune si Pascalopol: "A fost o fata delicioasa, dar ciudata.Pentru mine e o enigma." Insusi Otilia era enigma.winking