| MeDyw0w a întrebat:

Care este anotimpul vostru preferat? De ce? big grin

18 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Iarna love struck
ca vine Mosu
ca e zapada
ca e vacanta de 2 saptamani
ca e ziua mea
ca e impodobesc brazii
ca port cizme
ca mananc cozonac
ca e CRACIUN happy

| push2gl a răspuns:

Iarna cu sarbatorile ei, Craciunul.

| Florinaaaaaaaa a răspuns:

Imi plac toate anotimpurile dar cel mai mult Vara deoarece este cald,sunt in vacanta adica fara scoala, merg la bunici, la strand dar al tau?

| Broadband a răspuns:

Vara
e cald, frumos, vacanta, fete, distractie

| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Parerea mea este ca toate anotimpurile sunt cele mai frumoase si cele mai importante din viata.In fiecare zi, luna traim cate un anotimp minunat cu bune si cu rele.
Multor persoane le place doar un anotimp sau toate(asta este parerea lui/ei si nu avem cum sa o schimbam). Pana si eu am doar un anotimp care imi place cel mai mult.Acela este vara.
Mereu cald si bine, soare.Bineinteles ca imi place si pentru ca numai merg la scoala.Ma bucur tare mult ca avem 3 luni liber vacanta si liniste.Si iarna imi place cu sarbatoriile si frumusetile ei. Fulgii de zapada stralucind si facand pe toata iarba, totul de nea.Primavara cand vin pasarelele calatoare si inverzeste natura.Si dulcea toamna cand plec pasarelele totul este portocaliu...
Toate anotimpurile imi plac si sunt minunat dar cu un procent mai mult iubesc vara.
Dar tie care anotimp iti place?
Pa, pa!

| Biutsssaa a răspuns:

Toate anotimpurile sunt frumoase in felul lor, dar mie imi place primavara.Multe flori, pasari, si ziua egala cu noaptea. Natura reinvie... Asta e parerea mea. Funda?big grin

| PetreConstanta a răspuns:

Toamna

| Sabìŋaaa a răspuns:

Vara love strucklove struck. Pentru ca in primul rand nu e scoala si poti sa faci tot ce vrei day dreaming

| LoveSelena a răspuns:

Toate anotimpurile sunt superbe in felul lor.Fiecare are o zi speciala.
Iarna este zapada si un peisaj minunat.Parca ar fi in poveste.Copii se bucura enorm caci vine Mos Craciun cu daruri si se pot juca in zapada pufoasa.
Primavara natura revine la viata.Este o sarbatoare foarte importanta, Pastele cand vine iepurasul.Alta bucurie pentru cei mici.
Vara este calduroasa.Copii iau vacanta si sunt nespus de bucurosi.Pleaca la mare, la munte sau la bunici.Se vor juca toata vara impreuna cu prietenii.
Toamna incepe scoala sau gradinita si ii revedem pe colegi.Ea ne aduce si bucurii.Se coc multe fructe si unele legume.
Asta e parerea mea

| Nituallex93 a răspuns:

VARA
de ce? 1. fara scoala(adica nu trebuie sa ma mai trezesc in fiecare dimineata la ora 7:00)
2.Inghetata...
3.Caldura(implicit bronzat)
4. Timp liber cat cuprinde.
Cred ca am fost destul de convingator.

Răspuns utilizator avertizat
| kitty_4375 a răspuns:

Vara. atunci e ziua Mea!

| mafioata_7621 a răspuns:

Mie imi place toamna deoarece este ziua mea.

| YonyWowIceman a răspuns:

Iarna deoarece cand e iarna ma simt iar ca un copil si iubesc acest sentiment

| vallen a răspuns:

Pai nu pot sa zic ca am un "anotimp preferat", dar imi place anotimupul Toamna, pentru ca ma simt in largul meu, ploua mult si asta e epic love struck bate vantul tare, e intunecat si misterios peisajul. Nu imi prea place vara sau iarna pentru ca niciodata nu suntem multumiti, vara e prea cald, iarna e prea frig. Si despre primavara nu prea pot sa zic nimic, nu pot sa spun ca urasc acest anotimp dar nici nu ma prea incanta de ideea " vaiii vine primavara "raised eyebrows
happy

| dragon40 a răspuns:

almeu e ****, Pentru ca in il sta tara noastra Acum laughing =_)) tare?

| Piisiiiii a răspuns:

Vara, e cald, vacanta, distractie.

| lungu_8212 a răspuns:

Anotimpul meu preferat este vara deoarece ziua este lunga, sunt in vacanta si am mult timp sa ma joc. Sper ca ti-am fost de folos. Bafta si numai bine.