| ^__^S.y.m.o.^__^ a întrebat:

Care este cartea voastra preferata? As vrea sa ma apuc serios de citit, asa ca va astept parerile. big grin

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ecouri in memoria timpului - Claude Spaak.

| Gizăz a răspuns:

Portocala Mecanică(A Clockwork Orange) de Anthony Burgess.

| mihaibrasov a răspuns:

Singur pe lume - Hector Malot.
De veghe in lanul de secara - J. D. Salinger

| whatevernvm a răspuns:

Sorin holban- sa nu astepti minuni de la luna septembriehappy

| TeoPT a răspuns:

Winnetou - Karl May

| Deea a răspuns:

Copiii capitanului Grant- Joule Verne

| Melody a răspuns:

Mandrie si prejudecata - Jane Austen

Recomand!

| xl0llip0px a răspuns:

Harry potter e o carte buna =) poti lua ori ce numar vrei. sunt toate de la 1 la 7...am citit 3 carti harry potter toata vara si am ramas multumita =)

| D[:x] a răspuns:

Enigma Otiliei- George Calinescu

Invitatie la vals- Mihail Drumes

Mandrie si prejudecata- Jane Austen

Saga "Amurg"- Stephenie Meyer

La Medeleni- Ionel Teodoreanu

cartile din colectia Chic in special cartile lui Sophie Kinsella si ale lui Lauren Weisberger. funda?:d

incearca si Academia vampirilor si Jurnalele Vampirilor.

| ^__^S.y.m.o.^__^ explică:

Mrs de raspunsuri, dar nu am vrut sa zic ca nu stiu sa citesc ci ca am epuizat toate cartile SF disponibile momentan!

| Kolp a răspuns:

Dupa mine : Jefrey Archer - Pisica are 9 vieti

Tio recomand cu toata dragostea:X:*

| verypanda a răspuns:

Mie mi-a placu,, Singu pe lume,, de Hector Malot
happy kiss
Sper ca si tie o sa iti placa!

| KatJolie a răspuns:

Toata colectzia twilight

| Nasu a răspuns:

Vrei cari am 10. 000 dai add ras_cu_plans id meu am in pc 100 de GB de carti file 1 TB si muzica 400 GB happy mai am puna la t TB staii linistitii

| Păpușica_2939 a răspuns:

,, Chemarea strabunilor,, de J. London. De exemplu mie mi-a placut, mi-a trezit interes. Poti citi si,, Colt Alb,, la fel de J. London

| Alexandra9314 a răspuns:

Jane Eyre- Charlotte Bronte si Nunta in cer-Mircea Eliade