| anonim_4396 a întrebat:

Care este cartea voastra preferata si ce v-a placut cel mai mult la ea?

Răspuns Câştigător
| anca10 a răspuns:

Eu am citit razboinicii nilului si mi-a placut foarte mult ca actiunea se petrecea in egiptul antic cu faraoni si scavi iar eu sunt atrasa de asemenea povestiri. oricum a fost o carte foate buna happy

6 răspunsuri:
| Buii a răspuns:

Cavalerii Pardallian, si mi-a placut pentru ca este un roman de aventura si in acelash timp de iubire, si care capteaza atentia pentru ca nu are o ordine cronologica

| LitaKamelya a răspuns:

Eu nu pot spune ca am o carte preferata, am mai multe carti preferate.,, Legendele Olipmulului " (ambele parti ),, Iliada ",, Odisea",, Eneida ",, Cvartetul mireselor " (toate 4 ),,, Jurnalele Vampirilor " (mda stiu suna ciudat ",, O istorie a lumii ",,, Patrie si destin ",,, Valentine ",, Greselile Mirandei " eheee mai multe laughing

| ErrChan a răspuns:

Eu am citit Cuore inima de copil, mi-a placut cel mai mult ca este putin trista dar si impresionanta.Este vorba de un copil de clasa a-III-a care scrie un jurnal despre toate intamplarile lui.Este o carte foarte buna

| Pitzipoanca a răspuns:

Enigma Otiliei. Cel mai mult m-a impresionat altruismul ei, dorinta de a nu prejudicia fiinta iubita.

| i86e2 a răspuns:

Dune, fiindca se concentreaza asupra dezvoltarii intelectuale a speciei umane. Majoritatea cartilor SF se bazeaza pe dezvoltarea tehnologica, ceea ce nu e rau, dar e binevenit si alt punct de vedere.

| anonim333 a răspuns:

1. Cartea mea preferata este "Dumvrava minunata" deoarece este foarte frumoasa.