| Nicholas a întrebat:

Care este cea mai frumoasa carte scrisa de Jules Verne pe care ati citit-o?

14 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Mie cel mai mult mi-a placut,, 2 ani de vacanta".happy

| iuandfto a răspuns:

Insula misterioasa(vol. 1 si 2) si Steaua Sudului.

| Wilder a răspuns:

Copii Capitanului Grant si Ocolul Pamantului in 80 de zile.

| LoOvE a răspuns:

Buna intrebare! Doamne deci mie nu-mi vine sa cred ce om inteligent a fost Jules Verne, am citit 3 carti d-ale lui:Calatorie spre centrul pamantului si Ocolul pamantului in 80 de zile si 2 ani de vacanta.Pare putin dar impresionant este ca le-am citit doar in 2 saptmani, cate 60, 70 pag. pe zi nu ma mir.

Si ca sa-ti raspund la intrebare cea mai frumoasa este 2 ani de vacanta, unde am terminato azi. Mi-au dat lacrimile la aceasta poveste, petru ca si eu am 13 ani ca aproape toti copii de acolo si imi dau seama ca ei cat eu trait pe insula Chairman s-au descurcat, iar eu haba am cum puteam sa rezist 2 ani acolo. Iar la sfarsit m-a impresionat Briant cu Doniphan, cand ei au devenit cei mai buni prieteni.Este super povestea si as citio mereu la rand.

P. s= azi imi doream ca aceasta carte sa nu aiba sfarsit, pentru ca vroiam sa o citesc intruna.

pa!

| Rioko a răspuns:

20. 000 de leghe sub mari
Pana acum doar pe asta am citit-o dar vreau sa ma apuc si de steaua sudului happy
Tu?

| Kynext a răspuns:

Doi ani de vacanta

| Alexandra_7209 a răspuns:

Mie mi-au placut " Insula cu elice " si " Doi ani de vacanta ".

| Deutza97 a răspuns:

Multe capitan la 15 ani, 2000. 000 d eleghe sub mari, 500 de leghe pe amazon etc

| Nicholas explică:

Mie cel mai mult mi-au placut "Insula misterioasa", ambele volume, "Calatorie spre centrul Pamantului", "20. 000 de leghe sub mari".

| NoMusicNoLife_2233 a răspuns:

Capitan la 15 ani happy

| PuzzlE a răspuns:

Calatorie spre centrul pamantului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-au placut "2 Ani de vacanta" si "Capitan la 15 ani"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20. 000 de leghe sub mari.

| SamyRuben a răspuns:

Http://www.rufus.wgz.ro/meniu/carti-2
gasesti aici o gama larga de carti scrise de Jules Verne care mi-au placut.