| denyzo a întrebat:

Care este diferenta dintre hipnoza si telechinezie?

Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Bună.

Telekinezia este un fenomen paranormal care presupune influențarea unor elemente pur fizice (spațiu, timp) fără intervenția unui element fizic. Cu alte cuvinte, poti misca lucruri cu puterea mintii.

În schimb prin hipnoza se atinge o stare modificata de constiinta, in care se pot accesa informatii stocate in subconstient. De asemenea, cel hipnotizat este mult mai receptiv, din moment ce ii este alterata constiinta, astfel incat hipnotizatorul il controleaza partial, dar ca asta sa se intample, subiectul trebuie sa se lase cu voia lui hipnotizat, altfel nu functioneaza.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin telekinezie misti obiectele cu puterea mintii
Cand hipnotizezi oameni ii poti face pe acestia sa faca un anumit lucru.

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce avatar drăguț ai

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am explicat pe scurt si explicit

| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

Ma uitam dupa copii

| Omis a răspuns:

Hipnoza și telechinezia sunt 2 lucruri diferite.
Când ești hipnotizat, ești adormit. Pe când telechinezia înseamna să ai harul de a mișca lucrurile cu puterea minții.