| GojneaVlad a întrebat:

Care este diferenta dintre " Pepsi " si " Coca Cola "?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Alta firma, acelasi continut

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Modul de scriere.

| marian5693 a răspuns:

Alta firma, alta reteta, alte ingrediente, alt gust.

| dannyel86 a răspuns (pentru marian5693):

Si eu sunt de parere ca fiecare are gust aparte. Nu se pot confunda.

| MidnightMemoriesMM a răspuns:

Se scrie diferit, firme diferite, Coca Cola e mai bun, iar reteta e cunoscuta doar de fabrici. Asa mi-a spus profa' de Geografie. In fine... :/ Oricum. Daca ar fi sa aleg intre cele doua, as alege Coca Cola.

| GojneaVlad explică (pentru MidnightMemoriesMM):

Alt lucru interesant este ca " Coca Cola " nu plateste nimic pentru acest nume.
In schimb cei de la " Pepsi " au platit ca sa-si introduca bautura pe piata.

| MidnightMemoriesMM a răspuns (pentru GojneaVlad):

Dar firmele Coca Cola sunt in top 5 parca la firme care au cele mai mari venituri. Multi sunt de parere ca e mai de calitate Cola decat Pepsi.

| angelana a răspuns:

Coca-cola are mai mult zahar decat Pepsi.winking

| hgfhfxhddf a răspuns:

Coca cola are istorie mai lunga

| Dragos_Coltea_1996 a răspuns:

Pepsi are alte ingrediente