| KidDuletzu a întrebat:

Care este diferenta intre Full HD si High Definition? Ca am gasit doua televizoare identice, doar ca unul avea Full HD si unui High Definition ( PS: Acela cu High Definition costa mai mult, cu 10 lei ). Care e mai bun? sau macar, este vreo diferenta? Funda big grin

2 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Nu exista FullHD vd. High Definition, exista FullHD vs. HD Ready.
HD este prescuratea de la High Definition, si se refera la faptul ca TV-ul e de rezolutie inalta (1366x768, sau 1920x1080)

| mariusxd a răspuns:

Hd normal este 1366x768 si full hd 1920x1080, deci logic full hd este mai bun.