| alexandrabucur30000 a întrebat:

Care este legenda lui Jeff tha Killer?

10 răspunsuri:
| MuzicaBooM a răspuns:

E descris ca purtând un costum negru, amintind de imaginea Oamenilor în Negru, şi, după cum sugerează şi numele, e neumană de slab, putând să-şi întindă membrele şi trunchiul la lungimi inimaginabile din punct de vedere uman, pentru a induce frica şi pentru a-şi prinde în capcană prada.
Odată ce-şi întinde membrele, victimele sunt puse într-un fel de stare de hipnoză, neputându-se elibera de controlul mental în niciun fel. Are capacitatea de a crea un fel de lujere din degete şi spate, pe care le foloseşte pentru a se deplasa la fel ca Doctor Octopus, duşmanul de moarte al lui Spiderman. Capacitatea superumană, de întindere a membrelor poate fi văzută ca o asemănare între el şi Dl Fantastic, din Fantastic 4.
Nu se poate trage niciun fel de concluzie finală în ceea ce priveşte victimelor sale, omorâte, ori duse într-o dimensiune sau locaţie secretă, ori asupra a ce ar absorbi, deoarece nu există niciun fel de probe sau cadavre lăsate în urma lui.

Relatările spun că e înalt, foarte subţire, cu nişte braţe lungi şi neumane, şi cu o faţă văzută diferit de fiecare dată( deşi, nu poate fi considerată o faţă din punct de vedere uman).
Rămâne un mister atât ce vrea, cât şi de unde vine. Dovezile indică doar faptul că trăieşte mult mai mult decât noi, oamenii. Se spune că cei care au văzut creatura dispar, sau, chiar mai rău...
Prezenţa creaturii e asociată cu paranoia şi o stare de rău, şi cei care o văd ajung să scrie mesaje bizare la nesfârşit, şi ajung să scrijelească o figură întunecată fără faţă.

Dar cică legenda asta ar fi fost inventată de unii pe un forum şi s-ar fi răspândit pe internet de atunci, intrând în mitologia urbană.
Oricum ar fi, e o legendă foarte bine construită.
De pe wikipedia: Slender Man este o legendă urbană creată de cineva din comunitatea online Something Awfull, şi s-a răspândit pe internet, înrădăcinându-se în conştiinţa populară.
surse http://www.mythicalcreaturesguide.com/page/Slender+Man

De asemenea un filmulet poti gasi aici:
http://www.youtube.com/watch?v=Kc-ZzOb29ws

e un personaj din creepypasta ( creepypasta sunt povesti, legende urbane despre pshihopati monstri, criptizi etc)
cum ziceam selnderman e un creepypasta care a devenit popular dupa ce Mark j. Hadley a facut un joc bazat pe povestea lui

dupa ce jocul a ajuns popular lumea a inceput sa creeze mai multe povesti despre el

dupa ce slenderman a ajuns cunoscut pestetot in lume oameni au inceput sa gaseasca mituri si povesti vechi care seamana cu slender man, doarca cu alt nume

asteas cam toate numele lui : Slender Man, Him, The Operator, Der Ritter, Der Großmann, Bundle, The Tall Man, The Thin Man, Der Schlanker Mann, Fear Dubh, Schlankwald, Tree Man, Slendy, Slenderman, The Pale One, The White King, Master, Mr. Slender, Black King

| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns (pentru MuzicaBooM):

Copilu',raspunsul tau e nefolositor, cred ca nu ai citit intrebarea

| MuzicaBooM a răspuns (pentru Ciobanu_Andrei_1998):

Stii ce.....Inceteaza prin a mai comenta la ce ajuta.Am scris tot ce am gasit, asa ca nu trebuie sa zici tu ce are raspunsul meu.Doar cel care a pus intrebarea poate sa spuna daca este folositor raspunsul meu. Apropo! Imi zici ca raspunsul meu nu este bun.Dar se pare a tu comentezi pentru a te afla in treaba.Esti un loser pentru ca nu ai alte treburi de facut(sa citesti, sa privesti la TV, sa mai vorbesti la telefon.etc.)Nu cred ca cearta amelioreaza plictiseala! Sper ca raspunsul meu ti-a fost cu FOLOS happy

| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns (pentru MuzicaBooM):

Ba esti nebun laughing sti tu ca nu am eu alta treaba laughing ca sunt loser, ti-am spus ca raspunsul tau e nefolositor pentru ca asa e, el a cerut Legenda lui Jeff the Killer si tu ai dat-o pe a lui Slenderman.Nu au nicio legatura una cu alta.Cum am zis, mai citeste intrebarea odatawinking

| Shadow1351 a răspuns (pentru MuzicaBooM):

A zis Jeff the killer nu Slenderman.

| Edyshk2013 a răspuns:

Ala e slender man noob (Fundita)

| GermanDianaAlexandra a răspuns:

Se spune că Jeff ucigașul era doar un adolescent normal...desigur..ERA..până când ceva s-a întâmplat.Niște bătăuși l-au ars pe Jeff într-un foc iar acesta aproape că murise.Desigur rănile fizice i s-au vindecat dar cele mentale nu..Jeff a înnebunit după ce asta s-a întâmplat.Se spune că el avea o arsură în jurul gurii de la acel atac al bătăușilor. Într-o seară Jeff și-a tăiat gura la fel ca celebrul personaj din filmele cu Batman.da. știți la cine mă refer...JOKERUL.
Pe lângă asta se spune că Jeff și-a tăiat ploapele ca mereu să fie treaz. Niciodată să nu adoarmă. Ziua următoare el și-a ucis părinții, și a recunoscut că cineva, ceva dinăuntrul lui l-a făcut să facă asta...dar desigur. Zii tu asta cuiva fără să te facă nebun!
Desigur, legenda încă continuie, se spune că Jeff încă trăiește. Și că ar putea fi oriunde.Poate..chiar aproape de tine(dacă ai ghinion).Se mai spune și că Jeff ucide doar noaptea, iar ultimele lui cuvinte înainte de a ucide pe cineva sunt "Du-te la somn."

| Calin_Marius_1970 a răspuns:

Jeffrey Woods avea 17 ani si era un adolescent normal,desigur,a fost pana cand intr-o zi cand mergea cu fratele sau, Liu, la scoala, dupa ce s-au mutat in alt oras, sau intalnit cu batausii cartierului.Liu a incercat sa-l apere pe Jeffrey, insa nu a reusit, asa ca Jeff a fost nevoit sa se apere singur, omorandu-l pe unul dintre ei.A doua zi politia le-a facut o vizita, iar Liu a recunoscut in locul lui iubindu-l foarte mult.Jeff a fost invitat la o petrecere, dar acolo era si seful grupului de batausi. Avesta l-a impins pe scari, dandu-i foc.Jeffrey a stat in spital 3 luni, si a iesit chiar in ziua in care l-au eliberat pe Liu.Jeff avea pielea alba ca laptele,parul negru ca taciunele,iar ochii sai nu mai erau albastri ca marea,ci gri,la fel ca praful. Ajuns acasa odata cu seara,Jeffrey s-a uitat in oglinda din baie,spunand "Nu e perfect...",dupa care acesta si-a taiat pleoapele, pentru a nu dormii niciodata, si gura pentru a zambii niciodata. Apoi a inceput sa rada psihodic, iar mama sa auzind rasul, s-a dus sa vada ce se intamplase.Vazandu-i fata macelarita a tipat ingrozita.Jeff a intrebat-o "Sunt frumos?",iar aceasta i-a raspuns "Da...". Auzind-o, Jeff a injunghiato spunand "Nu-mi plac mincinosii!". Atunci, Jeff si-a omorat fratele si tatal, recunoscand ca nu a vrut sa faca asta, dar instinctul l-a obligat.In ziua de azi, Jeff colinda lumea cautand victime, iar noul sau nume este Jeff the Killer.Se spune ca inainte sa ucida spune "Go to Sleep!". Jeff poate fi oriunde, chiar langa tine, daca nu ai noroc! Funda happy?

| mihaibosullll a răspuns:

Jeff era un copil care avea un frate ei nu se intelegeau cand erau singuri acasa fratele lui jeff ia aruncat bricheta in fata dupa ce au mers la spital doctori iau spus ca o sa faca o doza de trensplant (era nebun) seara la 12:00 JEFF SA DUS IN BAIA SI SIA TAIAT OBRAJI DUPA SIA OMORAT PARINTI SI PE TOTI DUSMANI LOR