| HarryPotterandGinnyWeasley a întrebat:

Care este personajul tău preferat din Harry Potter?

Răspuns Câştigător
| HermioneLove a răspuns:

Am mai multe personaje preferate:
1.Harry=preferatul meu pentru ca este personajul principal si este curajos. love struck
2.Hermione=pentru ca este frumoasa, prietenoasa si desteapta
3.Ginny=se potriveste foarte bine cu Harry si este asa o scumpaa love struck
4.Luna Lovegood=O admir pe Luna pentru ca este originala si putin mai...'ciudata' cu toate astea ea nu se lasa indimidata si n-o intereseza parerea cerorlati.
5.Albus Dumbledore=de la el poti invata multe lectii de viata si mi-a parut rau cand a murit sad
6.Severus Snape=pentru ca o iubea pe Lilly si desi toti au crezut ca este rau, el incerca sa-l protejeze pe Harry.
7. Draco Malfoy=imi place de prin cartea a 6.
8.Hagrid=se potriveste cu zicala: ''Nu judeca o carte dupa coperta'' chiar daca e jumatate urias e o persoana buna.
9.Ron=E un prieten adevarat
10.Sirius Black=e si strengarul preferat. big grin
Cam asta a fost...big grin
9.

| HarryPotterandGinnyWeasley explică (pentru HermioneLove):

Am ales răspunsul tău ca fiind câștigător deoarece chiar mi-a plăcut specificarea ta la ce îți place la fiecare personaj.
Apropo, eu am înțeles din carte că toți îl credeau malefic, rău, cu interese ascunse pe Severus deoarece el nu îl suporta câtuși de puțin pe Harry deoarece semăna cu James dar avea grijă de el fiind că Harry era și fiul lui Lily alături de care a copilărit Severus și de care s-a îndrăgostit :X.

7 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Un Dementor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Severus Plesneala.

| JansonLupu a răspuns:

Baiatul ala RON sau cum il mai cheama prietenul lui HARRy happy care este cu parul blond paremisemi

| HarryPotterandGinnyWeasley explică (pentru JansonLupu):

Eu cred că cel de care vorbești este Draco deoarece el are părul blond.
Ron are părul roșcat.
happy

| JansonLupu a răspuns (pentru HarryPotterandGinnyWeasley):

Nu eu m-am incurcat este RON laughing cu parul roscat

| Barcea_Maria_1997 a răspuns:

Hermone si harry