| ADY_5784 a întrebat:

Care este sensul vietii?! straight face

12 răspunsuri:
| alexralu34 a răspuns:

Sa treci prin multe pentru a demonstra ca meriti sa traiestii viata vesnica

| Nousername a răspuns:

Distractia.Nu conteaza cat de mult inveti sau cat de mult ajuti sau etc. Conteaza sa ai momente fericite si zambete,cel putin pentru mine asta conteaza,sa o traiesc la maxim.
Desigur, nu am zis sa neglijezi religia sau sa uiti de respectul persoanelor din jur, nu ma intelege gresit.happy

| StartingANewLife a răspuns:

Daca noi toti ne-am gasi sensul vietii noastre doar intreband pe TPU, site-ul ar fi cel mai accesat din lume! happy adevarul e ca nu-ti poate nimeni defini sensul VIETII TALE

| Iadhira a răspuns:

Moartea=Viata vesnica!

| ZvT a răspuns:

Sa bei, sa mananci si sa dormi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ZvT):

Ai uitat ceva: sa te tiraste pe jos, sa le stergi papucii sefilor, aduni capecile si apoi... ce ai zis tu happy

| bendis92 a răspuns:

Sa creezi, sa lasi ceva in urma ta si cand te uiti in urma sa zambesti si sa fii multumit de cate ai facut si sa incerci pe cat posibil sa faci sotia fericita laughing

| Lorena08 a răspuns:

Sensul vietii este sa traiesti ca sa-i dai unul.Eu nu vreau funda, ca nu pentru asta iti raspund.Dar pentru asta ai o viata, ca sa-i dai TU un sens.

| nbghgkj a răspuns:

Sa vada altii cat te enervezi ca ai o viata de ****...

| 앨리스 a răspuns:

Sa te bucuri de ea cat mai poti pentru ca odata si odata tot o sa mori din cauza nu e nimeni vesnic

| OhMyGaga a răspuns:

Sensul vietii... Pentru mine, viata, deocamdata, e un rahat. Dar, stiu ce ste de fapt viata. In viata, trebuie sa te bucuri si de cel mai marunt lucru, de tot ce este bine, chiar daca mai mereu viata ti se pare o prostie. De asta ascult eu Lady Gaga big grin. Ma inspira...

| offff a răspuns:

Sa o traiesti la maxim, sa spui cea ce gandesti fara sa iti fie frica de ce spun alti, sa iti indeplinesti visele si sa fii ce iti dorest. eu asa fac si i ff ok:* sper ca te-am ajutat:*