| Cristina788 a întrebat:

Care este somnul de frumusete? ca eu de obicei ma culc la ora 12 noaptea (ca nu am somn mai devreme de ora 12) si ma trezesc dimineata la 7 ca trebuie sa merg la scoala dar ma trezesc mereu cu ochii umflati... voi cate ore dormiti?

Răspuns Câştigător
| DodoDodo a răspuns:

Normal trebuie sa te culci ce-l tarziu la 9:30 dar eu ma culc la 10:00.Eu zic sa te culci cam pe la 10:00 ce-l tarziu. Sper ca te-am ajutat big grin funda?

3 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Pai dorm in jur de 7 ore laughing si eu pe la 12 ma culc la fel ca tine ma pun in pat la 11 si de abia la 12 daca adorm
cand ajungi acasa de la scoala incearca sa dormi, dimineata nu o sa iti fie asa de somn.

| Robert a răspuns:

Somnul de frumusetea este cel de pranz.

| Marct a răspuns:

Somnul de frumuseste este cel de la amiaza. I se mai zice somnul de siesta. In engleza i se zice Power napping. Uite aici despre el http://florinrosoga.ro/blog/somnolenta-siesta-somnul-de-amiaza/