| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care firma de pizza este cea mai buna parerea voastra!?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Alea din Napoli

| dinaprilie a răspuns:

Dodo pizza

| FreddieM a răspuns:

Nu este firma, si nu trebuie sa mergi la Napoli sa mananci o pizza excelenta de acelasi nivel. Este un loc unde poti manca cea mai buna pizza din Romania. Maestra pizzaiola, e o tipa instruita,, a regola d'arte'' in tara care a dat origine acestui giuvaer gastronomic si tine nivelul localului pe care i-l gestioneaza in topul celor mai bune pizzerii din Europa.
Localul se numeste,, Animaletto Pizza Bar'' si se afla in Bucuresti. Provare per credere.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt asa bune ca cele din Italia. Pentru mine nici o pizza românească nu e buna.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur, cea mai buna pizza italieneasca o gasesti la New York big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Nop, în Italia bizoane, acolo e mama lor. happy

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aham, aham, aham
https://traveltriangle.com/blog/places-in-the-world-to-have-the-best-pizza/
sunt si orase italiene in lista aia, recunosc tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Eu am fost într-un loc superb din Italia și am lucrat la un restaurant, erau cei mai tari bucătari, asa mâncare delicioasa mai rar! Avea rețetă de la bunica lui, și era cunoscuta ca făcea pizza grande, adică de milioane, nimdni de pe planeta asta nu cred ca ar face pizza mai buna ca tipul acela. Italienii fac cea mai buna pizza din lume, ei au cele mai bune salamiri de pe pământ, și nu doar salam, cam tot ce conține pizza, ei au inventat șmecheria cu pizza, ei au dat startul. Alea sunt pseudostatistici eronate.
Cred ca și 100 de conturi de ți ai face te as recunoaște laughing
O fi buna, magnifica și acolo, dar nu se compara, în Italia ești satisfăcut numai dacă mănânci din salanurile lor tradiționale, au un gust unic, excepțional, sunt la mâncare fenomenali.
Aia din America sunt bolnavi psihic, au mentalitatea ca ar veni Sf lunii ca și cum lar aștepta cu bratele deschise happy unii, nu toți!
Dar e frumos acolo, dacă și fost, ești cool.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Aia din America sunt bolnavi psihic, au mentalitatea ca ar veni Sf lunii ca și cum lar aștepta cu bratele deschise happy unii, nu toți!"
nope, sunt TOTI DUSI DE-A BINELEA
chiar exista o industrie care produce adaposturi anti-atomice gata fabricate din metal, pe care apoi le ingroapa, si povesteau aia care le vand ca nu ai crede la ce personal militar au vandut din astea

cat despre pizza, exact aia e "nebunia", in RO se face pizza dupa retete "publice", pizza cu adevarat buna se face dupa retete "private" (adica mostenite din tata in fiu) insa chestia care e, este faptul ca sunt multi care au plecat din Italia si au ajuns la mama dracu', unde rup piata fiind singurii care fac pizza cu adevarat buna

| InYourPants a răspuns:

Alea din comert congelate sunt GROAZNICE dar o data pe an poti sa mananci o Edenia e cea mai decenta

| intrebcenustiu a răspuns:

Depinde de oras. e greu de comparat, fiecare cu gusturile lui