| BiscuitelStricat a întrebat:

Care-i diferenta dintre un poster si o imagine trasa la imprimanta color?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca ai o imprimanta foto de calitate, si tiparesti pe hartie Glossy de 100g/m2, atunci nu este nici o diferenta

Răspuns utilizator avertizat
| BroPew2017 a răspuns:

Aici tine de material. deci foaia a4 trasa la imprimanta este ca foaia normala pe cand foaia de poster este mai lucioasa, exact ca o revista. sigur ai pipait vreodata o pagina de revista sau un poster si ai observat ca difera materialul din care este facuta foaia ( foile sunt tratate diferit )