| sloan30bianca a întrebat:

Care serie de carti este mai frumoasa? Alege dintre:Cercul secret,Jurnalele vampirilor,Fortele raului absolut, Academia vampirilor sau Ashelys.

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Intrebarea asta ma face sa fiu de acord cu Jasser, ceea ce se intampla cam odata la o mie de ani.Cartile astea sunt gretoase! Se pricep femeile la multe chestii,dar la scris nu le au,decat cu mici exceptii.

Toate cartile astea sunt scrise de femeiusti.E literatura de poance de liceu provincial,umectate la gandul unui varcolac cu six-pack,sau la gandul unui clan de vrajitoare sau pustoaice coclite, sau tot ce tine de necromanti, vampiri, vrajitorie, fantome esuate grav.Nu iti pot recomanda o serie cu adevarat captivanta, pentru ca nu se cuvine sa recomand asa ceva unei persoane ce nu se poate decide intre cinci serii scrise la repezeala, stereotipice, sub-mediocre.Cred ca si la 12 ani scriam mai bine decat duduile ce-au scris cartile astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fortele Raului Absolut. Este foarte captivanta si te tine cu sufletul la gura tot timpul. M-am cam intristat ca s-a terminat, sincera sa fiu.

| Crash0 a răspuns:

Jurnalele Vampirilor

| Cristyan99 a răspuns:

Jurnalele vampirilor happy

| IoanaCerin a răspuns:

Desi nu sunt fanul cartilor de acest gen, as alege Jurnalele Vampirilor. Daca vrei carti ieftine si de acest fel, dar si multe altele, iti recomand http://raobooks.wordpress.com/ RAO BOOKS Direct, au mari reduceri si onoreaza serios comenzile. Lectura placuta!

| twisteo a răspuns:

Eu am citit toate acestea si sincera sa fiu mi-a placut cel mai mult fortele raului absolut primul volum este super, dar celelalte 2 sunt super mai ales ultima e plina de avrentura si suspans. Sper ce ti-am fost de ajutor. :X :*

| Plictisitu a răspuns:

Dupa mine Jurnalele vampirilor, sunt niste carti care contin totul de la actiune la drama.
Succes!