| thegreatgatsby a întrebat:

Care sunt cele mai bune carti pe care le-ati citit happy

28 răspunsuri:
| iri a răspuns:

Marius Ghilezar - Furia

Traian Tandin - Adio, Ringo

Stephenie Meyer - Twilight (toate 4)

| MM a răspuns:

Si bogatii plang - Ines Rodena
Panza de paianjen - Cella Serghi
Mandrie si prejudecata - Jane Austen

| iri a răspuns:

Marius Ghilezan*
scuze big grin

| MissD a răspuns:

Papillon de henri charriere
Palatul lunii de paul auster

| ancalazar a răspuns:

In primul rand vreau sa-ti spun ca imi place intrebarea pentru ca un om caruia ii place cu adevarat sa citeasca stie ca nu exista o carte foarte buna citita odata si gata ...In al doilea rand vrea usa te avertizez ca daca incerci prin intrebarea asta sa iti faci o lista de carti care merita citite se poate sa fii si usor dezamagita pentru ca ce-mi place mie sau altora e posibil sa nu fie pe placul tau.Cartile care m-au marcat pe mine sunt "Crima si pedeapsa"-Dostoievski,"Rosu si negru"-Stendhal, cat am reusit sa citesc din romanul super fluviu "Dune"-Frank Herbet si continuat de fiului lui ...si imi place cam tot ce scriu Sartre si Camus...si am plans la"Jane Eyre" dar earm micuta pe atunci... happy

| Farcas a răspuns:

Inuaki reptilianul din mine:X
Iubirea inseamna renuntzarea la frica:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate cartile Al. Dumas, in special laleaua neagra si dama cu camelii happy

Mult succes kiss

| Barajag a răspuns:

Pentru mine cartile cele mai bune sunt...Crima si pedeapsa de Dostoievski...Fratii Karamazov scrisa tot de Dostoievski... iar recent am citit Orasul cu salcami si Accidentul de Mihail Sebastian

| Leea1234 a răspuns:

Au fost mai multe care mi-au placut, dar acum nu mai retin exact numele cartilor... dar una care mi-a placut in mod special a fost "invitatie la vals", si o serie a sandrei brown "texas lucky","texas chase","texas sage"...sunt romane de dragoste dar foarte captivante... mie mi-au placut!

| Gregory a răspuns:

Bună!
- În primul rând: "Sfânta Scriptură" (n-am terminat-o de citit încă);
- "Alexandru Lapuşneanu" - Constantin Negruzzi;
- "Chiriţele" - Vasile Alecsandri;
- "Cuore" - Edmondo de Amicis;
- "D-ale carnavalului" - Ion Luca Caragiale;
- seria "Harry Potter" - J.K.Rowling;
- "Noi mărturii despre peărintele Arsenie Boca";
- "Ramayana"- Valmiki;
- "Robinson Crusoe"- Daniel Defoe;
- "Secretul" - Rhonda Byrne;
- 'The house on the hill" - Elizabeth Laird;
- "Viaţa parintelui Ilarion Argatu";
Lectură plăcută happy

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Inafara de cartile scrise de Sandra Brown nu m-am omorat sa citesc alceva tongue, si toate imi plac si nu prea as putea sa aleg una pentru ca fiecare are specialul ei!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cartea gesturilor a lui Peter Collet.

| ionut1980 a răspuns:

Huliganii - Mircea Eliade
Suflete moarte - N. V. Gogol

| Kidu a răspuns:

Cheia luminii
cheia cunoasterii
cheia curajului
de nora roberts

twilight, new moon, eclipsa, breaking dawn
de stephenie meyer

la rascruce de vanturi
de emily bronte

| imortal a răspuns:

Cea mai frumoasa carte : Singur pe lume - Hector Malot. pur si simplu iti dau lacrimile cand o citesti...(si nu de plictiseala sau de somn)...si app nu va lasati descurajati cand vedeti cat este de groasa...si mai recomand filmul "Baltagul" chiar daca ati citit cartea de nenumarate ori, vedeti si filmul, e extraordinar... sper sa iti placa.

| emilush a răspuns:

A walk to remember o fost super am citio de 10 ori si de 30 ori filmulhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

J.ca.jerome trei intr-o barca fara a socoti si cainele.
m. eminescu -poezii
e. garleanu din lumea necuvantatoarelor

Răspuns utilizator avertizat
| antooo08 a răspuns:

Stephenie Meyer - Amurg

Stephenie Meyer - Luna Noua

happy

| JesterRO a răspuns:

P. S. I love you ti-ar placea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ingeri si demoni de dan brown si o carte terminata recent a fost alchimistul de paolo coelho o carte superba pe care v-o recomand

| jenovee a răspuns:

Pai Mandrie si prejudecata, Jane Eyre, Cartea de la San Michele, Padurea Spanzuratilor, Razboi si pace, Rosu si negru, Rebecca, Singur pe lume, Orlando.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seria harry potter, eragon, al dumas toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Act venetian-camil petrescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mircea Eliade - Domnisoara Cristina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mi9ne cele mai bune cart6i pe care le-am citit sunt seriile Amurg si Harry Potter... dar din cele doua cartile Harry Ppotter sunt cele mai captivante, interesante si pline de actiune.nu gasesccuvinte potrivite pentru aceasta minunata serie

| ali98na a răspuns:

Dintr-un buick 8-stephen king
singur pe lume-hector malot

| pucky a răspuns:

Pai mie mi-au placut mult cartile cu vampiri gen :Twilight sau Jurnalele Vampirilor. funda?