| adrianles a întrebat:

Care sunt cele mai bune locuri in care pot să trag cu arma în România?

3 răspunsuri:
| Edmonds2342 a răspuns:

La palatul Parlamentuluiwinking

| TrustMeIKnow a răspuns:

Din punct de vedere legal la Poligon.
Daca faci uz de arma oriunde altundeva trebuie sa suni la politie si sa le spui ca ai facut uz de arma. Parca asa era legea.

| JackR a răspuns (pentru TrustMeIKnow):

Asta daca nu ai permis de vanatoare. Atunci poti sa folosesti arma (armele) pe orice fond de vanatoare legal constituit, daca ai toate documentele in perfecta stare (permis de vanatoare, carnet de membru al unui club cinegetic, autorizatie de vanatoare pentru speciile de pe lista publicata anual de Ministerul Apelor si Padurilor si autorizatie de acces pe respectivul fond de vanatoare).