| GiuliaTamas a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase citate pe care leati citit mi le dati si mie happy?

14 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu uita niciodata de unde ai plecat.Folosesc foarte des acest citat pentru ca sunt foarte multi care daca intamplator au ajuns undeva acolo sus, uita de toti si de toate, revin''a fi om îi lucru mare ''.

| Barajag a răspuns:

Ce lucru hidos e sa-ti barfesti prietenii fata de alti prieteni sau fata de straini-Lucia Demetrius

| ionut1980 a răspuns:

Războiul este masacrul oamenilor care nu se cunosc, în avantajul oamenilor care se cunosc, dar care nu se vor masacra.

Conversatia este de obicei un exercitiu al mintii. Birfa, un exercitiu al limbii.

Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi;
esti intelept daca stii care jumatate!

Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana,
dar pentru o persoana esti intreaga lume

Ne trebuie doi ani sa invatam sa vorbim
si intreaga viata sa invatam sa tacem.

Nu merita sa plangi pentru nimeni,
iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

NIMIC NU E IMPOSIBIL. DOAR CA UNELE LUCRURI SUNT MAI PUTIN PROBABILE DECAT ALTELE.

Nu dispretui lucrurile mici; o lumanare poate face oricand ceea ce nu poate face soarele niciodata:sa lumineze in intuneric.
"Scrisori imaginare" Octavian Paler

* Succesul inseamna a continua cand ceilalti renunta.
Alvin Sprecht

* Cea mai mare inspiratie vine adesea din disperare.
Comer Cotrell, fondator Pro-Line Corp.

* Nu am lasat niciodata scoala sa interfereze cu educatia mea.

* Iadul este gol si toti diavolii sunt aici.
William Shakespeare

* Nu m-as inscrie niciodata intr-un club care i-ar accepta pe cei
ca mine membri.

* Privesc viata precum un pasager important de pe Titanic: s-ar
putea sa nu ajung la destinatie, dar macar merg la clasa I.
Art Buchwald

* Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce devin cand
sunt cu tine

| nutty a răspuns:

"Viata e ca a canta la pian in public si a invata instrumentul pe masura ce canti."

"So what's the difference between rap and hip hop? It's simple. It's like sayin' you love somebody and bein' in love with somebody. Rap is only a word." - replica din Brown Sugar.

"Dance to express, not to impress."
"Dancers are the athletes of God."
Si multe altele despre dans aici : http://www.youtube.com/watch?v=9ALtIwy77RU

| Dizzydizz a răspuns:

"Tine-l flamand, asa nu se va satura niciodata de tine!" -mihai drumes-invitatie la vals

| danutzsan a răspuns:

Dreptatea este de a-l cinsti pe păstrător în numele a ceea ce păstrează. La fel de mult precum mă cinstesc pe mine însumi. Căci el reflectă aceeaşi lumină. Oricât de puţin vizibilă ar fi în el această lumină. Dreptatea este să-l consideri ca vehicul şi ca drum. În moartea unui om moare o lume necunoscută. Nu cunoaştem decât ceea ce îmblânzim. Iar oamenii nu mai au timp să cunoască nimic. Cumpără lucruri de gata de la neguţători. Cum însă nu există neguţători de prieteni, oamenii nu mai au prieteni. Antoine de Saint-Exupery

| denisa20 a răspuns:

Cei care isi uita trecutul sunt condamnati sa il repete...

| rraluca a răspuns:

Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat iti vine sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi tongue

| dianadiana a răspuns:

Viata este doar o clipa de soare love struck love struck love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te... Daca vrei sa fii fericit o viata, iarta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung "

| Biaaa a răspuns:

,, Simtzeam ca prietenia noastra intra intr. o penumbra din lipsa de evenimente..."

| Boss_Mari_1992 a răspuns:

Ai o singura sansa, viata nu e un joc Nitendo
-Eminem

| Maria_Ynuyasha_1995 a răspuns:

"Nu stiam ca floarea amara a singuratatii are, daca o atingi pe obraz, sunetul unor pasi care pleaca"-Octavian Paler