| Ecaterina a întrebat:

Care sunt frazele de prin carti ce va sunt aproape de suflet?happy

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

'' Religia mea este de a căuta adevărul în viaţă şi viaţa în adevăr. '' - Miguel Unamuno

Si eu am aceeasi religie ca si el.

| lays a răspuns:

Cand vrei ceva, tot universul conspira pentru ca tu sa obtii ce iti doresti
intr-o anume clipa din existenta, pierdem controlul asupra vietii noastre care incepe sa fie guvernata de soarta
cartile povestesc istorii de necrezut numai atunci cand omul vrea sa le asculte
imi place foarte mult Paulo Coelho.cred ca se vedetonguebig grin

| lorelei a răspuns:

"Dac-ar fi fost să trec printr-o pădure cu lupi ca să ajung până la tine, aş fi ajuns cu zdrenţele tinereţii mele sfâşiate, dându-ţi ultima ei picătură. De ar fi fost să trec prin ierburi cu şerpi ca să ajung până la tine, cu tălpile goale aş fi călcat pe şuierul morţii mele, aducându-ţi-o să-i închizi ochii. Dar la poarta casei tale veghează dragostea – şi mi-am tras paşii înapoi ca la ieşirea cu icoană din biserică. Cânt răguşit pe sub ferestrele casei tale, cum cântă copiii italieni pe străzile oraşelor noastre, în mizeria frumuseţii lor cu ochi mediteranieni. Cânt cu mâna întinsă sub cer, ca odinioară cei neîmpăcaţi la răspântii de drum: Ascultaţi, voi toţi, bucuria şi durerea mea." Ionel Teodoreanu, Lorelei
si.
"Oamenii mari, de buna seama, sunt nemaipomenit de ciudati" Antoine de Sait Exupery- Micul Print