| alexx102428 a întrebat:

Care sunt mai importante mainile sau picioarele?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mainile, fiindca sunt mai aproape de gura si ajuta mai mult la supravietuire (mancare).

Fara picioare se poate trai intr-un scaun cu rotile sau poti umbla cu carje. Dar fara maini e foarte greu sa mananci.

| Adry05 a răspuns:

Mainile

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Amandoua. Daca de ex te mananca un picior si nu ai maini nu te poti scarpina. Daca ai maini si n-ai picioare ce ai mai scarpina cu ele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua sunt importante.
Fara maini nu poti sa te bati pentru mancare, gen cand te duci la magazin ramane un pui si vezi o grasa alergand slow motion, si dupa te impinge jos, si iti fura mancarea, ii dai cu picioarele in fund, dar nu reusesti sa ii furi mancarea. Daca iti folosesti mainile o sa imobilizezi si ii furi puiul.
Fara picioare nu ai putea sa fugi de grasa care vrea sa iti fure din nou puiul…

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mainile

| Deliiiia a răspuns:

Picioarele, fiindca cu exercitiu ele pot executa anumite miscari ale mainilor, insa mainile nu pot substitui mersul.