| scarllet a întrebat:

Carti preferate....citate

Răspuns Câştigător
| SweetCandy a răspuns:

Invitatie la valslove strucklove strucklove struck
Teiul salbatic
"cand un barbat e sigur de dragostea unei femei o pune in buzunarul de la piept, iar apoi pleaca in cautari, pentru a umple si celelalte buzunarebig grin" mie mi-a placut mult si e si adevaratatongue

13 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

Cartea preferat texas o carte romantica

citate

Un vers dintr-o melodie de a lui M. J-So take my strong advice just remember to always think twice."

Ce ai in suflet nu conteaza, zambetul acopera.

mai multelove strucklove struck

| antonius74 a răspuns:

For those who belive no explanation is necessary, for those who do not belive no explanation is possible.
carte preferata: nu am una anume.

| arysa a răspuns:

Cartea:Singur pe lume de Hector Malot

Citat:"Esti tot ceea ce esti si vrei sa fi, esti toti oamenii care te-au ajutat si care nu, esti toti cei pe care i-ai intalnit si ii vei intalni, esti profesorul care te-a picat si profa care ti-a dat curaj..."

| Gabry a răspuns:

Nu am citit eu cine stie ce carti, dar cel mai mult mi-a placut Grigore Popescu Bajenaru-Cismigiu et Company love struck

| lencikk a răspuns:

Carti preferate :toate panzele sus, amintirile unei gheise si seria twilight
si citat preferat : Pauzele lungi si dese cheia marelor succese laughing
Glumesc rolling on the floor
pai citatul este :

O minte sanatoasa intr-un corp sanatos

te pwpic dolche kiss

| babyangel a răspuns:

Romeo si julieta:X am citit-o vara asta:X

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Cartile politiste...Aghata Christie
Citat: Nu te pune cu prostul ca are mineta odihnita

| Daddy_9411 a răspuns:

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea" Octavian Paler

| goruna a răspuns:

''Pe harfa rasturnata a ierburilor tale, Vara...trupul si sufletul meu sunt inceputul unui mare cantec si tremurul mainii care-l cauta...''
Ionel Teodoreanu - Lorelei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cartea este o faptura delicata, sufera de frecarea timpului, se teme de rozatoare, de vreme rea, de mainile nepricepute"-Numele trandafirului, Umberto Eco

"Stiinta nu este ca moneda, care ramane fiziceste intreaga chiar daca trece prin vamile cele mai infame; ea e mai degraba ca un vesmant foarte frumos care se prapadeste prin folosinta si prin infatisare prea repetata. Oare nu este tot asa si cartea insasi, ale carei pagini se sfasie, cernelurile si aurul de pe ea se intuneca daca o ating cele mai multe maini?"-tot Numele trandafirului

"Eliberarea de frica este intelepciune"-Numele trandafirului

"Dragostea este o boala rebela, care isi are leacul in ea insasi, boala in care cine e bolnav nu vrea sa se vindece, si cine e cuprins de ea nu vrea sa-si revina"-Numele trandafirului

"Nu exista lucru mai dulce si mai de groaza pe lumea asta decat rana deschisa de lovirea spadei iubirii"-aceeiasi carte

"Cele mai mari necazuri le are cel care e inteligent, dar nu stie ca ii e propriu inteligentei sa nu se indigneze pe cel asa-zis prost"-Cel mai iubit dintre pamanteni, Marin Preda

"Un om poate face multe daca reuseste sa nu uite nicio clipa pentru ce o face"-tot Marin Preda, Cel mai iubit dintre pamanteni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Steinbeck " Joia dulce": " Un barbat care stie totul despre femei nu stie nimic despre una singura"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicolae iorga

| ashfahlot a răspuns:

Kamasutra... e o placere sa il citesti; il recomand tuturor tinerilor