Castiga o invitatie la atelierul de Introducere in PR din cadrul Fundatiei Calea Victoriei

Pentru ca ne place sa va surprindem, iata ca a venit vremea sa organizam un nou concurs. Si cum altfel am putea face asta, daca nu cu ajutorul bunilor nostri prieteni de la Fundatia Calea Victoriei?

Ce puteti castiga?

O invitatie la atelierul de Introducere in PR (Relatii Publice) care va incepe din data de  9 iunie 2017. (vor fi 4 intalniri)

Ce veti invata la acest curs:

1. Ce sunt relatiile publice si cum se diferentiaza de marketing, publicitate si de alte discipline? Tipuri de continut şi canale media: Platite. Proprii. Impartasite. Castigate.

2. Strategia de PR. Cum definim obiectivele. Cum identificam audienta. Comunicare pentru companii versus comunicare pentru branduri si produse. Comunicare business-to-business sau business-to-consumer.

3. Tactici de relati publice – de la anuntul de presa la relatia cu bloggerii, de la evenimente cu parteneri la social media. Relatia cu presa si cu influentatorii.

4. Comunicarea online si in social media. Tema de final.

La finalul atelierului de relatii publice vei sti sa dezvolti propria ta strategie sau sa analizezi o propunere de comunicare realizata de un specialist, de la obiective pana la tactici si evaluare.

Ce trebuie sa faci pentru a castiga?

Este foarte simplu, spune-ne intr-un raspuns mai jos care este motivul pentru care iti doresti sa participi la acest curs, iar invitatia poate fi a ta! Premiata va fi cea mai interesanta motivatie.

Mult succes!

UPDATE: Castigatorul concursului este

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Tematica cursului pare destul de interesanta! Imi place sa asimilez cunostinte din toate domeniile, mai ales ca respectivul se leaga, intr-o oarecare masura, de viitorul meu.
Acest curs mi-ar fi de folos, avand in vedere ca sunt pasionat de stiintele umaniste. Ar fi o experienta grozava.
Pe 9 iunie incep si probele pentru bacalaureat, chiar si asa, tot as veni cu mare drag!

| sEusebiu a răspuns:

Orice cunostinta in plus e bine venita in ziua de azi.