| Bors_Adina_1991 a întrebat:

Cat costa intarea la disneyland Paris?

4 răspunsuri:
| ÐÿÅ a răspuns:

64 euro de persoana

| NevastuicAaA a răspuns:

64 euro de persoana.
Daca vrei sa mergi special pentru disneyland Paris iti recomand sa cumperi bilete de la o agentie, cu tot cu cazare bineinteles.
Este imposibil sa vizitezi tot parcul intr-o zi.
Daca mergi pentru copii disneyland Paris este alegerea excelenta.
Daca vrei pentru tine, cu mai multa adrenalina iti recomand Europa Park (Germania, Rust)pentru ca este mai ieftin 36 euro persoana si este pe locul 2 in europa.
Si aici ai nevoie de 2-3 zile pentru tot parcul.
Dezavantaj la Europa Park este locatia, frumoasa dar fara alte atractii cum este Parisul.Dezavantaj la toate parcurile, ai de asteptat in jur de o ora la coada la orice vrei sa te dai.

| PяInCєSs a răspuns:

Pretul unui bilet de intrare la Disneyland Paris este de 51 de euro pentru o zi, 112 euro pentru doua zile, 139 euro pentru 3 zile.

| liviu1234 a răspuns:

300 lei pe zi