| mateielisey a întrebat:

Cat costa pe luna sa intretii un caine(ciobanesc german)?

2 răspunsuri:
| xTreMFightx a răspuns:

Lol destul de mult si eu am Un caine -Haski - si imi ca-mi ia intre 500-800 euro...bine tu te poti rezuma la 100-150 euro pe luna

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu te costa mult! Ii cumperi un sac de 10-15 kg de "bomboane" pentru caini, ii mai dai si din ce mananci tu, il inveti si cu mancare de casa. De tuns, astia nu se tund! Mai cumperi cate un sampon special pentru caini ca sa-l speli. Spunea cineva ca rasa asta miroase rău...de ce, nu stiu. Dar sunt foarte devotati si inteligenti. Te costa mai mult DACA il dai la dresaj! Da, costă. Dar MERITĂ tot sacrificiul!