| syjey a întrebat:

Cat costa un apartament in Franta, mai exact in Paris(2 camere)nu mai mult de 100m2

Răspuns Câştigător
| AlysaAly a răspuns:

Preturi locuinte in Franta la Paris cat costa o casa sau un apartament. In capitala Frantei preturile sunt foarte mari. Un metru patrat construit se vinde si cu 6000 euro.

Pentru un apartament cu două camere, situat la cativa km de centrul Parisului, costa 270.000 de euro. Locuinţa are o suprafaţă de 65 de metri pătrati şi recent a fost renovata.

Daca doriti sa va cumparati o locuinta in Franta, la Paris, puteti sa platiti in rate. Pentru o casa sau un apartament cu două camere in Ris Orangis, una dintre suburbiile Parisului, situata la 20 de km de centrul Orasului Luminilor. Se achita un avans de 55.000 de euro si o rata lunară de 700 de euro pană la momentul decesului, daca este vorba de o persoana in varsta. sursa adevarul.ro

O casa de 150 mp in Paris costa aproximativ 1 milion de euro. Cam greu sa faci o achizitie imobiliara in Franta, deoarece preturile nu au scazut foarte mult.