| Giuly_3112 a întrebat:

Cate carti ati citit pana acum? care v-a placut cel mai mult?

9 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Cateva mii... dar citesc de mai mult de 30 de ani deci nu-i nimic extraordinar.Au fost unele carti care mi-au placut atat de mult incat le-am citit si recitit de-a lungul vietii, unele s-au dovedit interesante si la 15 si la 25 de ani, altele mai putin, pe la 16 ani eram convinsa ca nu exista carte mai grozava decat De veghe in lanul de secara de J D Salinger, mai tarziu, citind cu ochii adultului, l-am considerat pe Holden Caulfield bun de ciomagit... ah, cum se schimba oamenii, fusese personajul meu favorit! Indragesc multi autori care scriu genuri diferite dar una dintre cartile care m-a obsedat destul de mult a fost Numele trandafirului de Umberto Eco.Imi plac cartile si acolo e o biblioteca uluitoare, imensa, labirintica in care mi-ar placea sa ma pierd pe vecie, pe lumea asta ori pe cealalta...

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cateva mii, probabil. Ar fi culmea sa le numar.
Dar cea mai tare e, de departe, Mersul Trenurilor.

| xibalba a răspuns:

Nu stiu... nu foarte multe, cred ca pana in 100. Cel mai mult mi-a placut... cred ca invitatia la vals de drumes... dar nici valul pictat de somerset nu e de lasat din mana. big grin

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Am citit mai multe carti dar cel mai mult mi-a placut : ''singur pe lume'' si''bucuria de a trai''.

| Brotacelu a răspuns:

1 [ro:una, en:one, ru:edin, fr:une, bg:edin]... una singura de la cap la cap laughing
Si s-a numit : 20. 000 de leghe sub marii

Am mai avut tentativa de a citi inca 15-20 de carti dar nu am ajuns la sfarsit laughing)

distractie placuta big grin

| miauu a răspuns:

Multe...
twilight-luna noua.
arta succesului la romani
o camera in care se poate muri
un tip la inaltime
pentru ca-si permite
ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi.
si foarte multe de spihologie

| Mony_4137 a răspuns:

Multe. Daca ma gandesc ca citesc o carte in 3-4 zile in timpul scolii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe... Revin des la cartile lui Bill Bryson si Virginia Woolf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bibliawinking