| musaca a întrebat:

Cate carti de Stephen King ati citit?

7 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Oraşul bântuIT, Shining, Apocalipsul, Christine, Misery, Dolores Clairborne, Jocul lui Gerald, O mână de oase, Capcană pentru vise, Lucruri preţioase, Zona moartă, Culoarul morţii, Talismanul şi Casa Întunericului(în colaborare cu Peter Straub)...deci 14.Am recitit Oraşul bântuit şi Talismanul până le-am tocit dar cred că nu se pune, nu?

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mie IT mi-a plăcut la nebunie, o recitesc cam o dată pe an, o recomand cu toată căldura, pe lângă faptul că e un horror reuşit mai e şi este un roman despre copilărie şi prietenie, are capitole superbe pline de umorul şi candoarea vârstei respective. Cei şapte puşti aflaţi în pragul pubertăţii, încercati de primii fiori ai iubirilor adolescentine, sunt niste personaje incredibil de ataşante.Am scris cândva o recenzie despre IT în care spuneam că e un fel de Cireşarii varianta horror(dacă ai citit romanul lui Constantin Chiriţă şi ştii despre ce vorbesc), îmi menţin părerea.

| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti scrise de Stephen King gasesti aici:
http://www.cartidecitit.ro/Carti-Stephen-King.
Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate. Lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orasul BantuIT, Misery, Shining, Cimitirul Animalelor, Mobilul, Christine, Povestea lui Lisey, Jocul lui Gerald, Carrie, Ochii Dragonului, Talismanul, Casa Intunericului, Salem's Lot, Duma Key, Santier in lucru, On Writing, Colorado Kid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

It este capodopera.

| musaca explică:

It cum e? eu am citi vreo 5 si ma tenteaza si nu in acelasi timp it, pare stupid cu toate ca stiu ca n'are cum sa fie asa ce iese din mane lui king.